Przedłużenie obostrzeń do 18 kwietnia – Serwis informacyjny Miasta Dębica

07 kwietnia 2021

Zgodnie z decyzją Ministerstwa Zdrowia, wszystkie obowiązujące do tej pory obostrzenia i restrykcje związane z sytuacją sanitarno-epidemiologiczną na obszarze całego kraju zostają przedłużone do 18 kwietnia. Oznacza to, że zamknięte pozostaną m.in. salony urody, centra i galerie handlowe, a także firmy z branży gastronomiczno-hotelarskiej.

Przedłużenie obostrzeń do 18 kwietnia

Minister Zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej poinformował, że w związku z dużym obłożeniem szpitali, zwiększoną mobilnością Polaków w czasie świąt oraz spodziewanym większym przyrostem zachorowań, obowiązujące obostrzenia zostaną przedłużone do 18 kwietnia. W przyszłym tygodniu zapadną decyzje dotyczące kolejnych dni.

Zasady obowiązujące od 27 marca:

zamknięte przedszkola i żłobki (dostępne dla dzieci osób pracujących w służbie zdrowia oraz w służbach mundurowych);zamknięte wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane;limity w sklepach: 1 osoba/20 m2 w sklepach pow. 100 m2., 1 osoba/15 m2 w sklepach do 100 m2;zamknięte salony urody, zakłady kosmetyczne oraz fryzjerskie;limity w kościołach 1 osoba na 20 m2 przy zachowaniu odległości min. 1,5 m.

Mając na uwadze bezpieczeństwo swoje i naszych bliskich, apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności, przestrzeganie obowiązujących zasad sanitarnych, jak dystans, dezynfekcja oraz maseczka.

Źródło: https://debica.pl/przedluzenie-obostrzen-do-18-kwietnia/