Prośba o przekazanie dawnych sprzętów gospodarstwa domowego

Szanowni Państwo,

Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica, zwraca się z apelem do mieszkańców Gminy Dębica i okolic o przekazanie dawnych sprzętów gospodarstwa domowego, a także trofeów myśliwskich, elementów skórzanych i futrzanych ubrań oraz nakryć głów.

Powyższe przedmioty i rzeczy służyć będą realizacji zajęć dydaktycznych w Centrum Edukacji Ekologicznej i Osadzie Słowiańskiej w Stobiernej. Podczas zajęć z dziećmi i młodzieżą, pragniemy przybliżyć współczesnemu pokoleniu dawne zwyczaje, zawody, a więc to jak żyli, pracowali i czym się zajmowali nasi przodkowie.

Każdy ofiarodawca może zgłosić się do Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica w Pustkowie-Osiedlu, Centrum Edukacji Ekologicznej w Stobiernej bądź placówek podległych, w celu przekazania wyżej wymienionych artefaktów.

Ofiarodawcy w nagrodę otrzymają podziękowanie-voucher na skorzystanie z oferty kulturalnej placówek CKiB: Osady Słowiańskiej w Stobiernej, Centrum Edukacji Ekologicznej w Stobiernej, Ekspozycji Historyczno-Dydaktycznej przy Górze Śmierci w Paszczynie.

Osoba do kontaktu:

Karolina Marć

e-mail: cee.stobierna@gmail.com tel: 724 346 922

lub Centrum Kultury i Bibliotek w Pustkowie Osiedlu

 e-mail: ckib@ckib.pl  tel: 14 6828900

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/prosba-o-przekazanie-dawnych-sprzetow-gospodarstwa-domowego-2553.html