Projekt ,,e-Składka. Proste płatności do ZUS”

E-skladkareversed

ZUS przygotował kolejne udogodnienia w zakresie opłacania i rozliczania składek dla przedsiębiorców oraz osób planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Zmiany wprowadzone zostaną od 1 stycznia 2018 r. Do najistotniejszych z nich należy przydzielenie płatnikom indywidualnego numeru składkowego. Do końca roku każdy prowadzący działalność gospodarczą powinien otrzymać z ZUS listem poleconym swój numer bankowy, na który jednym przelewem zapłaci wszystkie składki. Nie będą już aktywne dotychczasowe numery rachunków, na które dokonywali wpłat.

Wszystkie składki do ZUS będą przekazywane na jeden, indywidualny numer rachunku składkowego. Informacja o numerze tego rachunku przyjdzie z ZUS listem poleconym w czwartym kwartale 2017 r. Jeśli do końca grudnia 2017 r. przedsiębiorcy nie otrzymają informacji o numerze rachunku składkowego, albo zgubią list, istnieje możliwość skontaktowania się z Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS (nr tel. 22 560 16 00) lub zgłoszenia się do ZUS.

Więcej informacji na temat e-Składki można znaleźć na stronie: www.zus.pl/eskladka

W każdy piątek w Oddziale ZUS w Jaśle oraz w Inspektoratach w Brzozowie, Dębicy, Krośnie i Sanoku odbywają się bezpłatne szkolenia z zakresu zmian w zasadach opłacania i rozliczania składek. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: www.zus.pl/o-zus/kalendarium/szkolenia.

Źródło: Zakład Ubezpieczeń Społecznych

źródło: UM Dębica