70-lecie Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dębicy

70-lecie Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dębicy

70-lecie Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dębicy 70-lecie Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dębicy 25636523-21 (copy) 70-lecie Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dębicy

W sobotę, 25 listopada, Szpital Powiatowy w Dębicy świętował 70-lecie swojej działalności. Jubileuszowe uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. Świętej Jadwigi. Kolejna część obchodów odbyła się w auli Państwowej Szkoły Muzycznej. Zebranych gości powitał Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dębicy Przemysław Wojtys, który podczas swojego wystąpienia podziękował wszystkim obecnym i emerytowanym pracownikom, którzy na przestrzeni lat działali na rzecz rozwoju szpitala oraz przypomniał historię dębickiej placówki.

Podczas uroczystości przedstawiciele powiatu dębickiego podkreślili, że jakość leczenia i standardów opieki medycznej zostaje cały czas podnoszona i unowocześniana – w tym roku kupiony zostanie nowy tomograf oraz sprzęt do operacji laparoskopowych, powstanie też nowy blok operacyjny i zbudowane zostanie lądowisko dla helikopterów.

W imieniu władz Miasta Dębicy gratulacje i podziękowania na ręce dyrektora złożył Zastępca Burmistrza Wojciech Iwasieczko. ,,Pragnę życzyć wszystkim pracownikom Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dębicy kolejnych lat działalności obfitujących w sukcesy, wszelkiej pomyślności oraz satysfakcji z pełnienia tak potrzebnej, ale i bardzo ciężkiej służby drugiemu człowiekowi. Państwa praca na rzecz bliźniego, opieka nad pacjentami, okazywana  serdeczność i troska są nie do przecenienia.” – powiedział podczas uroczystości.

Obchody 70-lecia szpitala uświetniły występy podopiecznych Państwowej Szkoły Muzycznej oraz koncert gitarowy Daniela Dwornika. Goście mieli też okazję wysłuchać ciekawego wykładu kardiologa prof. dr hab. n. med. Piotra Podolca na temat profilaktyki chorób układu krążenia.

Wśród zebranych, oprócz przedstawicieli władz wojewódzkich i lokalnych, parlamentarzystów, znalazło się wiele osób związanych z historią szpitala. Szczególnym gościem był wnuk założyciela szpitala Juliana Maja – pan Krzysztof Siwiec, który na co dzień pracuje w dębickim szpitalu jako lekarz anestezjolog.

Z okazji jubileuszu szpitala wydana została monografia Zbigniewa Szurka pt. ,,Szpital Powiatowy w Dębicy 70 lat historii 1947 – 2017”, w której autor przedstawił dzieje szpitala
i dębickiej Służby Zdrowia na przestrzeni lat.

 

Źródło zdjęć: Starostwo Powiatowe w Dębicy

źródło: UM Dębica