Program „Kocham, więc badam” w Dębicy

_bbobgo4yrkjnani-q1popeqpxoolbi1bs7c9d0ejzjlbjqn3unwr32twfiefdd1fhcnjvhde4bleq3soodwmat7inx6yqo2a_e4pxkexwdmio-esdd3um8fttdjcj-6aun_xxsedvb1vmmau90nzjxoigyrlzd-ucsnl0h6rw-h_kdeboe7zfp4k-v-ezcg_idgxwjdf1jefmdrlmspb

31 maja na dębickim Rynku od godz. 9.00 do 18.00 w mobilnym ambulansie będzie można wykonać badania profilaktyczne dzieci w wieku 9 miesięcy do 6 lat. Badanie, które ma na celu wykrycie bądź wykluczenie zmian nowotworowych u dzieci będzie wykonywane w ramach ogólnopolskiej akcji „Kocham, więc badam!” realizowanej przez Fundację „Słoneczna Przyszłość”. Koszt badania wynoszący 100 zł pokryją sponsorzy. Ilość miejsc ograniczona.

„Z roku na rok coraz więcej dzieci zapada na nowotwory. Niejednokrotnie rodzice dowiadują się o tym zbyt późno i szanse na skuteczne leczenie dziecka maleją. Dlatego warto korzystać z takich właśnie badań jakie organizuje Fundacja „Słoneczna Przyszłość”, żeby mieć pewność, że nasze dziecko jest zdrowe. W ramach akcji przeprowadzanych przez fundację zostało już przebadanych kilkaset dzieci na terenie całej Polski” – mówi Katarzyna Rostowska – Machnik, radna Rady Miejskiej i inicjatorka akcji w Dębicy.

Informacja o programie i badaniach:
Badania są bezbolesne i bezpieczne! Wykonują je najlepsi radiolodzy z całej Polski, na co dzień pracujących w szpitalach pediatrycznych.  Podczas badań lekarze dokonują kompleksowej oceny stanu zdrowia trzech obszarów ciała:  szyi, jamy brzusznej, u chłopców moszny, u dziewczynek narządów miednicy mniejszej. Każdy rodzic po wykonaniu badania otrzymuje wynik oraz konsultację, co do  ewentualnej szerszej diagnostyki.
Dotrzemy tam, gdzie jest potrzeba! Mobilny ambulans Fundacji „Słoneczna Przyszłość” wyposażony w nowoczesny sprzęt ultrasonograficzny dotrze w pobliże miejsca zamieszkania małych pacjentów, dzięki czemu badania odbywać się będą w sposób komfortowy dla rodzin.
Profilaktyka ma ogromny sens! To dzieci są całym światem swoich rodziców. To ich zdrowie jest najcenniejszym skarbem.  Badania profilaktyczne dają rodzicom cenną wiedzę o stanie zdrowia ich pociech. Profilaktyka u dzieci jest potrzebna i ma ogromny sens!      

Przeprowadzenie tej akcji profilaktycznej będzie możliwe dzięki sponsorom w gronie których znaleźli się: Bricomarche,    Pappas,  Sieć sklepów Jubilatka,  Apteka Melisa,  Pod skrzydłami anioła, Danuta Pazdan, AVIVA, Joanna Gałuszka  Załadunek Usługi – Handel Jaworze Dolne,  Marta Paździor Spółdzielnia Socjalna Bergamotka, Ewa Grygierczyk  Kancelaria Doradcy Podatkowego Dębica.
Akcję wsparli również przekazując na nią fundusze: burmistrz Mariusz Szewczyk, zastępca burmistrza Wojciech Iwasieczko, wicestarosta Mateusz Pasek oraz radni Rady Miejskiej w Dębicy i radni Rady Powiatu Dębickiego.  
     
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Fundacji „Słoneczna Przyszłość” lub pod nr tel. 537 804 585 , e- mail: [email protected]   oraz w biurze Rady Miejskiej w Dębicy.
 
Rejestracja na badania   do 25 maja (czwartek) do godz. 12.00 pod numerem telefonu : 14 683 82 39 – Wydział Promocji Urzędu Miejskiego w Dębicy
                                    

 

źródło: UM Dębica