Pożegnanie wakacji

reklama
Pozegnanie_wakacji_2017

Serdecznie zapraszamy na koncert wieńczący tegoroczne Wakacje z kulturą. 2 września na dębickim Rynku wystąpią zespoły artystyczne MOK, Siostry Wajs, Grająca Szafa, grupa Redlin oraz Gooral. Dodatkowymi atrakcjami będą animacje dla dzieci i gotowanie na wielkiej patelni, połączone z degustacją.

Redlin to zespół folk-rockowy z Jastrzębia Zdroju, skupiający muzyków z różnych miast Polski. Każdy ich koncert jest folkową podróżą po miejscach, w których muzyka jest bliska ludziom. Charakterystyczną cechą zespołu jest jego pop-rockowe brzmienie oraz wielka ekspresja muzyków, którzy niejednokrotnie potrafią zejść ze sceny, bawić się wraz z publicznością i nawiązywać z nią swoisty dialog. Grają z prawdziwą radością i tę radość podają dalej. Na koncertach grupy usłyszeć można m.in. muzykę celtycką, skoczne rosyjskie utwory, węgierski czardasz, amerykańską country i polską góralszczyznę.

Gooral, czyli Mateusz Górny, to urodzony w Bielsku-Białej producent muzyczny, który zasłynął dzięki oryginalnemu łączeniu muzyki elektronicznej, drum’n’bass i dubstepu z etniczną muzyką góralską. W latach 90. jeden z założycieli formacji Psio Crew, znany jako Dobry Gooral. W roku 2008 opuścił Psio Crew i zajął się pracą nad płytą „Ethno Elektro”, której premiera miała miejsce 26 kwietnia 2011. Obecnie Gooral promuje swój najnowszy, trzeci już solowy krążek pt. „Khabaya”, co w języku marokańskich górali znaczy tajemnica. Na płycie usłyszeć można Adrianne Styrcz, Anne Bajke Antonik, Macieja Szymonowicza czy Piotra Gawrona.

Źródło: MOK DĘBICA

źródło: UM Dębica