Dębicki MOK chce rekompensaty za skandaliczne Dni Dębicy – negocjacje z firmą nagłośnieniową trwają

– To nie będzie prosta sprawa. Może się ona niestety ciągnąć latami – tak o negocjacjach z firmą nagłośnieniową obsługującą tegoroczne Dni Dębicy mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury. W trakcie święta miasta nie odbyły się trzy koncerty – Dawida Kwiatkowskiego, sióstr Wajs i Electric Light Orchestra Classic. Jan Borek za główny powód odwołania występów uważa niekompetencje osób obsługujących sprzęt i wraca pamięcią m.in. do feralnej soboty, 10 czerwca.

Miejski Ośrodek Kultury domaga się zwrotu kosztów związanych z uregulowanymi już kontraktami dla wykonawców. Nie ma zamiaru również płacić drugiej transzy wynagrodzenia dla firmy nagłośnieniowej.

Na razie trudno powiedzieć jak zakończą się niełatwe negocjacje. Pewny jest natomiast termin miejskiej imprezy będącej niejako rekompensatą za niezbyt udane Dni Dębicy. „Pożegnanie Wakacji” na rynku odbędzie się już 2 września. Wystąpią m.in. dziecięce zespoły artystyczne, które także nie zaprezentowały się w czerwcu oraz grupy Redlin i Gooral.