Powalone drzewa w całym powiecie. Śnieg daje się we znaki. ZDJĘCIA

„Piękną mamy zimę tej wiosny” żartują niektórzy, jednak nie wszystkim jest do śmiechu. Kierowcy, strażacy oraz służby drogowe mierzą się ze skutkami opadów śniegu z deszczem.

36 interwencji związanych z powalonymi drzewami odnotowali strażacy z powiatu dębickiego. Pierwsze zgłoszenie dotarło w nocy z 13 na 14 kwietnia. Ostatnie dziś po godz. 8.00. Dotyczyło powalonego drzewa na drodze w Żyrakowie.

Bryg. Jacek Pawłowski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy informuje, że jednostki wyjeżdżały do zdarzeń między innymi w:

Żyrakowie, Nagoszynie, Słotowej, Nagawczynie, Podgrodziu, Siedliskach Bogusz, Januszkowicach, Dębicy, Dębowej, Paszczynie, Grudnej Dolnej i Górnej, Łękach Dolnych, Zasowie, Stobiernej i Zwierniku.

„14 kwietnia strażacy interweniowali od wczesnych godzin porannych aż do godziny 20.00” – informuje bryg. Jacek Pawłowski.

Dziś w Skurowej na skutek opadów deszczu na drogę osunęła się ziemia z kamieniami. Interweniowała OSP Skurowa. Akcja już została zakończona, zagrożenie usunięto.

Zdjęcia: OSP Pilzno, Ochotnicza Straż Pożarna w Paszczynie, OSP Nawsie Brzosteckie, Ochotnicza Straż Pożarna Grudna Dolna