Po suszy przyszły ulewne deszcze i wiatr. Pracowity weekend strażaków

reklama

W miniony weekend strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych z Powiatu Dębickiego wyjeżdżali z jednostek znacznie częściej niż zazwyczaj. Połamane drzewa, zablokowane drogi i podtopienia to skutki ostatnich deszczy oraz silnych wiatrów. Po okresie suszy przyszły długo wyczekiwane opady, jednak ich częstotliwość dała się we znaki.

Strażacy usuwali powalone i połamane drzewa w Lipinach, Głobikowej, Nagoszynie oraz Dębicy na ul. Wiejskiej.

31.05.2020 od godz. 10:47 – LIPINY
Usunięcie drzewa z linii energetycznej. SIS: GBA3/20
Źródło: Ochotnicza Straż Pożarna Lipiny

Do podtopień piwnic w budynkach mieszkalnych doszło w Jaźwinach, Brzostku i Róży. W Brzeźnicy natomiast woda zalała parking, a Borowej Woli obiekty gospodarcze.

Rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej  w Dębicy bryg. Jacek Pawłowski zapewnia, że na chwilę obecną nie ma powodów do niepokoju – „Sytuacja jest ustabilizowana, od wczoraj od godz. 19.00 nie było żadnych nowych zgłoszeń.”

31.05.2020r. 12:30. Zalana piwnica w miejscowości Jaźwiny.
Działania zakończyliśmy o godz. 13:30. SiS:-OSP Jaźwiny GBA
Źródło: OSP Jaźwiny

Drugi raz w niedzielę 31 maja br. zostajemy zadysponowani o godzinie 18.04. Zgłoszenie dotyczyło usunięcia powalonego drzewa na drogę gminną w miejscowości Nagoszyn. W działaniach brał udział 1 zastęp straży pożarnej: OSP Nagoszyn (GBA).
Źródło: OSP Nagoszyn