Ponad 180 zawodników na Turnieju ku Pamięci Marcina Przydzielskiego w Żyrakowie

Stu osiemdziesięciu zawodników w jedenastu kategoriach wiekowych wystąpiło w Otwartym Amatorskim Turnieju Tenisa Stołowego ku pamięci Marcina Przydzielskiego w Żyrakowie. Na hali sportowej przy Zespole Szkół rywalizowali zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Tenisiści prezentowali różny poziom. Woli walki i chęci zwycięstwa jednak nie brakowało.

Prawo udziału w zawodach mieli wszyscy chętni, za wyjątkiem zawodników, którzy w bieżącym bądź poprzednim sezonie występowali w rozgrywkach 3 lub wyższej ligi. Rywalizację przeprowadzono systemem pucharowym do dwóch przegranych.

Turniej poświęcony był wieloletniemu kapitanowi klubu z Zasowa, tragicznie zmarłemu w 2012 roku Marcinowi Przydzielskiemu. Wspominano również inne osoby zaangażowane w rozwój tenisa stołowego w powiecie dębickim i gminie Żyraków.

Organizatorem zawodów były kluby uczniowskie z Zasowa i Korzeniowa przy współudziale wójta gminy Żyraków i Podkarpackiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego w Rzeszowie. Dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach przygotowano pamiątkowe puchary, statuetki i dyplomy.