Pomoc dla NZOZ Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego Sp.z o.o. w Pustkowie

reklama

Kolejna akcja pomocy, tym razem dla Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego w Pustkowie. W ostatnim czasie z piękną inicjatywą zbiórki dla szpitala na najbardziej potrzebne środki związane z walką z koronawirusem wyszli Radni Gminy Dębica- udało się w ten sposób przekazać 3.500,00 zł. Kolejną pomocą dla Szpitala ma być zakup respiratora przez Gminę Dębica, ale wcześniej potrzebna jest uchwała Rady. Zanim jednak to nastąpi, chcemy wspomóc personel i podopiecznych Zakładu.

W wyniku rozmowy telefonicznej Wójta Gminy Dębica Stanisława  Rokosza z Prezes Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego w Pustkowie Małgorzatą Bukowską ustalono najpilniejsze potrzeby dla tej placówki  w obliczu panującej epidemii koronawirusa.

W placówce tej zwykle przebywa ok. 78 pacjentów z tego ok. 40 z terenu Gminy Debica. Są to osoby przewlekle chore, leżące, u których w większości stwierdzono otępienie starcze, stany po incydentach neurologicznych: udarze, wylewie. Najbliżsi podopiecznych Zakładu nie maja fizycznej możliwości, aby zaopiekować się osobą przewlekle chorą przez 24 godziny na dobę, która wymaga specjalistycznej opieki.

Stąd  też nasza prośba o wsparcie w zakupie środków ochrony dla  personelu i pacjentów. Najpilniejsze potrzeby to:

1.Maseczki FFP3, FFP2,
2.Kombinezony ochronne 
3.Fartuchy barierowe
4. Fartuchy ochronne fizelina lub bawełna 
5. Rękawiczki nitryl lub lateks
6. Czepki jednorazowe
7. Ochraniacze na obuwie 

8. Środki do dezynfekcji rąk 
9. Lampa bakteriobójcza przepływowa -2 szt
10. Środki do dezynfekcji powierzchni
11. Termometry laserowe 6 szt
12. Koncentrator tlenu 2 szt
11. Maski + dreny do koncentratorów tlenu 
13. Maski do inhalatorów 

Wsparcia można udzielić poprzez wpłatę dowolnej kwoty:

 1. na konto Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych „Nowe Możliwości”, które działa przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej Gminy Dębica z dopiskiem „Darowizna dla NZOZ w Pustkowie”: 41 1240 4807 1111 0010 6540 9757           

 2. klikając na zbiórkę zainicjowaną przez Józefa Marka Lidera Akademii Piłkarskiej Gminy Dębica Chemik Pustków, która znajduje się pod linkiem: https://zrzutka.pl/s3abmg

 

Dziękujemy za każdą przekazaną złotówkę na ten szczytny cel.

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/pomoc-dla-nzoz-zakladu-pielegnacyjno-opiekunczego-spz-oo-w-pustkowie-1534.html