Półka bookcrossingowa już w Zawadzie!

Już od stycznia w Centrum Kulturalno-Oświatowym w Zawadzie została uruchomiona pierwsza (nie ostatnia)w Gminie Dębica półka, a raczej regał  BOOKCROSSINGOWY.

Pierwsze książki znalazły się tam dzięki Pani Marii Sulisz, zawadzianki, która nieodpłatnie przekazała swoje zbiory na ten cel. Opiekę i organizację formalną nad tym przedsięwzięciem sprawuje biblioteka publiczna w Zawadzie i Stasiówce wraz z portalem bookcrossing.pl. gdzie już zarejestrowana została oficjalna półka i uwalniane tytuły. Regał bookcrosingowy znajduje się w holu CKO w Zawadzie, tak aby każdy kto odwiedzi to miejsce mógł swobodnie z niego korzystać, zabierać i zostawiać swoje książki.

 Co to takiego bookcrossing, na czym polega, kto może korzystać i na jakich zasadach?

„Książki nie lubią być więzione w domu na półkach, wolą krążyć z rąk do rąk i być czytane” – taka oto idea towarzyszy akcji bookcrossingowej – uwalniania książek.

Idea ta polega na  nieodpłatnym przekazywania książek poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych, jak również w miejscach celowo utworzonych tzw. półkach bookcrossingowych po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej. Nie trzeba zatem nigdzie się zapisywać ani rejestrować, nie ma terminów.

Każdy kto odwiedzi CKO w Zawadzie może przeglądnąć i zabrać ze sobą książkę ale także zostawić tę, którą chce się z innymi podzielić.

Zachęcamy i zapraszamy wszystkich chętnych do tej niekonwencjonalnej formy popularyzowania książki i czytelnictwa.

 

Pani Marii serdecznie dziękujemy za inspiracje i podzielenie się z innymi swoimi zbiorami!

 PODARUJ KSIĄŻCE DRUGIE ŻYCIE W CKO W ZAWADZIE!

CZĘSTUJ SIĘ KSIĄŻKAMI Z NASZEGO REGAŁU!

ZAPRASZAMY!

 

 

 

 

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/polka-bookcrossingowa-juz-w-zawadzie-2513.html