Policjanci zatrzymali dwóch pijanych kierowców

Policjanci zatrzymali wczoraj dwóch kierujących pod wpływem alkoholu. Pokazuje to, jak ważne są stałe kontrole, mające na celu eliminowanie z ruchu drogowego kierowców, którzy zdecydowali się usiąść za kierownicą “na podwójnym gazie”. Obaj kierowcy odpowiedzą teraz przed sądem.

W środę w Czarnej około godz.16, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli 41-letniego mężczyznę, który kierował samochodem marki Fiat Croma. Badanie trzeźwości u mieszkańca Grabin wskazało, że miał3,2 promila alkoholu w organizmie. Kolejne zdarzenie z udziałem pijanego kierowcy miało miejsce w Pustkowie kilka godziny później. Tym razem pijany kierowca citroena, zakończył podróż w przydrożnym rowie. Skierowani na miejsce zdarzenia policjanci wylegitymowali kierującego. Okazał się nim, 40-letni mieszkaniec Pustkowa. Alkomat wykazał w organizmie mężczyzny ponad 3,5 promila alkoholu. Kierowcy stracili prawa jazdy,za swoje zachowanie odpowiedzą teraz przed sądem.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości sąd może orzec karę do 2 lat pozbawienia wolności. Tych dwóch nietrzeźwych kierowców musi się ponadto liczyć z zakazem prowadzenia pojazdów na okres od 6 miesięcy do 3 lat. Pamiętajmy! Każdy kierowca pod wpływem alkoholu, nie tylko łamie prawo, ale stanowi ogromne zagrożenie na drodze.

źródło: KPP Dębica