Dębiccy policjanci zatrzymali pijanych kierowców

Dębiccy policjanci zatrzymali w ostatnich dniach dwóch nietrzeźwych kierujących. Na naszych drogach wciąż zdarzają się kierowcy, którzy wsiadają za kierownicę, mimo że wcześniej spożywali alkohol. Zachowaniem takim stwarzają zagrożenie, nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg.

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali dwóch kierowców, którzy byli pod znacznym wpływem alkoholu. Pierwszy z nich został zatrzymany w sobotę w Dębicy. Funkcjonariusze z dębickiej drogówki, około godz. 18.30, zatrzymali do kontroli kierującego vw passatem. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości, okazało się, że 52-letni mieszkaniec Dębicy miał w organizmie ponad 1,7 promila alkoholu. Drugi z nietrzeźwych kierowców został zatrzymany do kontroli drogowej dziś około godz. 3, w miejscowości Przeryty Bór. Kierowcą forda mondeo okazał się 29-letni mieszkaniec Róży. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Kierowcy już stracili prawa jazdy i teraz odpowiedzą przed sądem.

PAMIĘTAJMY!!!
Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pijani kierowcy, w konfrontacji z prawidłowo poruszającymi się uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

źródło: podkarpacka.policja.gov.pl