Podpisanie umowy na budowę przedszkola wraz z ośrodkiem zdrowia i punktem aptecznym w m.Braciejowa

reklama

Dzisiaj tj. 30 marca 2020 r. w Urzędzie Gminy Dębica miało miejsce uroczyste podpisanie umowy  na budowę obiektu użyteczności publicznej z przeznaczeniem na przedszkole wraz z ośrodkiem zdrowia i punktem aptecznym w miejscowości Braciejowa. W wyniku przetargu, na który wpłynęło 5 ofert wybrano najkorzystniejszą ofertę tj. Firmę Usługowo – Budowlaną i Handlową „TAR- BUD” z Pustyni.

Przedmiotem umowy jest budowa obiektu użyteczności publicznej z przeznaczeniem na przedszkole wraz z ośrodkiem zdrowia i punktem aptecznym w miejscowości Braciejowa. 

Wymiary projektowanego budynku: 45,10 x 32,40 m
Powierzchnia zabudowy: 1 139,50 m2
Powierzchnia całkowita: 994,64 m2

Formę architektoniczną budynku stanowi bryła w kształcie wieloboku. Budynek jest niepodpiwniczony, parterowy, pokryty dachem wielospadowym. Zachodnia część budynku przeznaczona będzie na ośrodek zdrowia wraz z punktem aptecznym, zaś wschodnia w całości przeznaczona na dwuoddziałowe przedszkole. W części przeznaczonej na przychodnię zaprojektowano pomieszczenia przeznaczone na trzy specjalistyczne gabinety lekarskie wraz z niezbędnym zapleczem: pomieszczeniem socjalnym wraz z toaletami personelu, toalety dla pacjentów, w tym również toaleta dla osób niepełnosprawnych, pomieszczenie gospodarcze oraz rejestracja. W części przeznaczonej na przedszkole zaprojektowano dwie sale zajęć, przystosowane do funkcjonowania dwóch oddziałów przedszkolnych dla maksymalnie 25 dzieci każdy. Obydwie sale wyposażone zostały w niezbędne toalety oraz połączone za pomocą patio. W skład przedszkola wchodzą również: szatnie, jadalnia, pomieszczenie gospodarcze, pomieszczenia na leżaki, sekretariat oraz pokój dyrektora, pomieszczenie socjalne oraz kuchnia wraz ze zmywalnią, dostosowane do serwowania posiłków przygotowanych w odrębnej placówce.

Łączna wartość zadania to 2 779 999,26 zł brutto. Zadanie będzie finansowane w całości ze środków własnych.

Do końca roku 2020 planowane jest zakończenie stanu surowego otwartego. Zakończenie realizacji całości inwestycji: 31 sierpień 2022 r.

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/podpisanie-umowy-na-budowe-przedszkola-wraz-z-osrodkiem-zdrowia-i-punktem-aptecznym-w-mbraciejowa-1520.html