Czy pomoc w walce z koronawirusem z chińskiego Nanhai dotrze do Dębicy

reklama

Władze zaprzyjaźnionego chińskiego miasta Nanhai wspomogą Dębicę w działaniach ograniczających rozprzestrzenianie się koronawirusa. Na podstawie wstępnych deklaracji władze miasta Nanhai planują przekazać sprzęt ochrony osobistej tj. maseczki, odzież ochronną oraz sprzęt medyczny dla dębickiego szpitala.

Mamy potwierdzenie, że możemy liczyć na ich wsparcie. W tej sprawie burmistrz miasta Mariusz Szewczyk dziś wysłał stosowną korespondencję do władz miasta Nanhai.

Od wybuchu pandemii w Chinach minęło już przeszło pięć miesięcy. Chiny w dużej mierze poradziły sobie z rozprzestrzenianiem się wirusa na swoim terytorium. Z dnia na dzień nowych zarażeń jest coraz mniej i daje się wyczuć atmosferę nadziei, że już nie długo wszystko wróci do normy.

Nanhai to jeden z pięciu dystryktów podlegających władzy administracyjnej miasta Foshan. Leży w delcie Rzeki Perłowej, niedaleko Hongkongu i Makao, a od wschodu sąsiaduje z Kantonem. Mieszka w nim 2,6 mln ludzi. Ostania wizyta delegacji samorządowców, przedsiębiorców i artystów z chińskiego miasta Nanhai miała miejsce w Dębicy w sierpniu 2016 roku. Goście spotkali się w Ratuszu z władzami miasta, a na dębickim Rynku zaprezentowali dębiczanom krótki program artystyczny.

Źródło: http://debica.pl/aktualnosci/2020/03/wsparcie-z-chinskiego-nanhai-dla-debicy-w-walce-koronawirusem