PODARUJ ŻYCIE KACPERKOWI! Włącz się do akcji pomocy dla chorego chłopca!

Ma zaledwie 10 lat, a już przyszło mu stoczyć najcięższą z bitw. Bitwę o życie. Kacperek traci słuch, wzrok, ciało odmawia posłuszeństwa, ale się nie poddaje. Pomóżmy mu wyjść z tej walki zwycięsko. Jeszcze nie tak dawno był zdrowym chłopcem, chodził i bawił się jak inni. Beztroskie dzieciństwo brutalnie przetrwała rzadka choroba genetycznaadrenoleukodystrofia sprzężona z chromosomem X,polegająca na występowaniu zaburzeń metabolicznych. Stan chłopca pogarsza się z dnia na dzień. Choroba sieje spustoszenie w mózgu.

Dla Kacpra jest nadzieja. Jedynym sposobem opóźnienia choroby jest podanie komórek macierzystych, na które Kacper dostał zielone światło pod długim oczekiwaniu.Jednak jest jeden warunek – ponad 50 tys. zł, ponieważ leczenie nie jest refundowane. Dla rodziców to próg nie do pokonania, ale walka o życie dziecka jest dużo silniejsza od pieniędzy. W zbiórkę środków włączyło się wiele osób.

Czasu jest co raz mniej. Jeśli uda się uzbierać wymaganą kwotę, Kacper mógłby rozpocząć terapię już w lipcu. Oprócz 50 tys. zł na leczenie, chłopiec potrzebuje również rehabilitacji i sprzętów ortopedycznych. Stowarzyszenie „Z potrzeby serca” przy Zespole Szkół Specjalnych w Dębicy zaprasza wszystkich do włączenia się do akcji. Kacper Pluta jest również podopiecznym Fundacji Śnieżki „Twoja Szansa”.  Pomóż i PODARUJ ŻYCIE KACPERKOWI.

 

Grupa PODARUJ ŻYCIE KACPERKOWI