Pod powierzchnią – Serwis informacyjny Miasta Dębica

12 lipca 2023

Ikonka głośnika

Loading…

Galeria Sztuki MOK zaprasza na otwarcie wystawy multidyscyplinarnej węgierskiej grupa artystów związanych ze Stowarzyszeniem Artystycznym Hadron. Wernisaż odbędzie się 14 lipca o godz. 18.00.

Stowarzyszenie Hadron Art Association powstało w 2015 roku z inicjatywy artystów plastyków z Nyíregyháza, którzy poszukują nowych inspiracji w pracy zespołowej i dokonują zmian w życiu artystycznym na poziomie miejskim i regionalnym. W ciągu ostatnich lat brali udział w kilku projektach artystycznych i tematycznych wystawach zbiorowych. Ich celem było budowanie i utrzymywanie relacji transgranicznych, tworzenie międzynarodowego i międzykulturowego środowiska.

Podczas wystawy swoje prace zaprezentują: Zita Aranyász, Gabriella B. Nagy, Dóra Bori, Miklós János Boros, Márta Gabulya, Tamás Havasi, Edit Huszthy, Judit Komlódi, Dóra Eszter Molnár, Erika Németh, Zsuzsanna Piti, Elvira Timár, Lilla Váczi

Wystawa węgierskiej grupy artystów potrwa od 14 lipca do 26 sierpnia. Otwarcie wystawy w Galeria Sztuki MOK odbędzie się 14 lipca o godz. 18:00.

Źródło: https://debica.pl/pod-powierzchnia/