Galeria Sztuki MOK z ministerialną dotacją – Serwis informacyjny Miasta Dębica

30 marca 2022

Ikonka głośnika

Loading…

Ponad 27 tys. złotych otrzyma Galeria Sztuki MOK z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu pn. „Sztuki wizualne”. Dotacja przeznaczona zostanie na zorganizowanie wystawy „RÉSUMÉ”.

Jubileuszowa Wystawa Środowiskowa

Planowana ekspozycja będzie przeglądem działalności Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy na przestrzeni 35 lat istnienia. W tym czasie zorganizowanych zostało ponad 400 wystaw – artystów znanych i uznanych, z dużym dorobkiem artystycznym i debiutantów, gdyż galeria stara się promować tych, którzy wkraczają na twórczą drogę.

Pokazane zostaną pojedyncze prace 70 artystów, których wystawy były organizowane przez dębicką Galerię Sztuki. Dzięki różnorodności form wypowiedzi artystycznej spodziewać się można wyjątkowo interesującej  wystawy. Galeria dysponuje kilkoma pomieszczeniami ekspozycyjnymi, co pozwoli na odpowiednią aranżację bogatej w środki wyrazu prezentacji malarstwa, rysunku, rzeźby, grafiki, fotografii, instalacji, działań multimedialnych. Do udziału w wystawie zaproszeni zostaną artyści z Polski oraz z zagranicy, z którymi galeria utrzymuje stałe kontakty.

Założeniem wystawy jest promocja sztuki współczesnej, prezentacja ciekawych zjawisk, odkrywanie osobowości w świecie plastyki, jak również budowanie pomostów pomiędzy dziełem sztuki a odbiorcą. Wielość technik, nieograniczoność formy artystycznej wypowiedzi, gwarantuje interesującą, godną uwagi wystawę. Jest ważna nie tylko ze względu na wysoki poziom artystyczny prezentowanych prac, ale także na możliwość konfrontacji i nawiązania bliższych kontaktów artystów biorących udział w wystawie z artystami i odbiorcami z Dębicy i regionu.

Źródło: https://debica.pl/galeria-sztuki-mok-z-ministerialna-dotacja/