Pocztówki z całej Polski

reklama

,,Ślemy do Was pozdrowienia" to międzyszkolny projekt edukacyjny, w którym brali udział uczniowie klasy IV a Publicznej Szkoły Podstawowej w Pilźnie. W ten sposób czwartoklasiści promowali tradycyjny sposób przesyłania życzeń i pozdrowień, powoli wypierany przez krótkie wiadomości SMS, internetowe komunikatory czy też listy elektroniczne.

Celem projektu była wymiana pocztówek pomiędzy szkołami podstawowymi z całej Polski. W tym przedsięwzięciu wzięło udział aż 30 placówek ulokowanych w najróżniejszych zakątkach naszego kraju.

Warto pamiętać, że tradycyjna korespondencja rozwija kreatywność, utrwala poprawną pisownię i mobilizuje do pięknego, kaligraficznego pisma. Pocztówka to też trwała, wspaniała pamiątka, która może ucieszyć po wielu, wielu latach, przywołując miłe wspomnienia.

– Po nawiązaniu kontaktu z zainteresowanymi szkołami i wymianie adresów przystąpiliśmy do realizacji projektu. Najpierw czwartoklasiści uczyli się poprawnie adresować. Kolejną lekcją było zgłębianie tajników pisania pocztówek. Następnie przypominaliśmy zasady poprawnego stosowania wielkich i małych liter i w końcu przyszedł czas na wspólne pisanie pozdrowień i wysłanie pięknie przygotowanych pocztówek z Pilzna – opisuje koordynator projektu Magdalena Matusik.

Zaprzyjaźnione placówki odwdzięczyły się widokówkami, które zostały wyeksponowane na specjalnie przygotowanej mapie Polski – można ja podziwiać na korytarzu szkolnym.

Pocztówki z całej Polski
Pocztówki z całej Polski

Źródło: http://pilzno.um.gov.pl/wydarzenia/pocztowki-z-calej-polski