Po zdrowie tego roku pojechali do Bobrowej – rajd-pielgrzymka rowerowa ruszyła!

W sobotni poranek, mimo pochmurnej aury, na placu przed Szkołą Podstawową  Nr 10 zawitało spore grono miłośników rowerowych wycieczek. Tego roku uczestnicy koło w koło wyruszyli do Bobrowej, gdzie czekał na nich piknik, zabawy dla dzieci i wspólna integracja przy ciepłym posiłku.   Sprawcy całego zamieszania  podkreślają, że rajd na stałe już wpisał się w sportowy kalendarz miasta.  Patrząc na coroczne zainteresowanie mieszkańców imprezą i korzyści jakie niesie organizatorzy planują już przyszłe edycje.

Nastroje dopisywały i nawet pomimo pochmurnej aury przy stoliku z zapisami można było spotkać zarówno weteranów rajdów jak i tych, którzy po raz pierwszy popedałują w zorganizowanej przez dziesiątkę grupie.

„Rowerem po zdrowie” to nie zwyczajna przejażdżka w gronie znajomych. To też pielgrzymka rowerowa. Debiutujący tego roku w imprezie ksiądz Marcin Radzik z parafii NSPJ w Dębicy zdradził, że udział w rajdzie był dla niego miłą niespodzianką. Każdego rodzaju  gromadzenie się  wspólnoty Kościoła w imię Boże jest jego zdaniem dobre i potrzebne.

Coroczny rajd spod dziesiątki to nie jedyna okazja do połączenia przyjemnego z pożytecznym. Na kolejne sportowe wrażenia nie musimy długo czekać. Już w tą niedziele spora dawka ruchu będzie czekać na chętnych na Festiwalu Sportu organizowanym przez dębicki MOSiR.

Nie ma wątpliwości, że aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu może przynieść tylko pozytywne skutki. Tym bardziej gdy robimy to w gronie bliskich i przy dobrej organizacji.