Plecaki dla pierwszoklasistów w ramach akcji ,,Bezpieczna droga do szkoły”

Piątek, 06 Wrzesień 2019

Wrzesień to czas powrotów do szkoły po wakacyjnej przerwie. Dla najmłodszych, którzy jej progi przekroczą po raz pierwszy, Miasto Dębica regularnie organizuje akcję „Bezpieczna droga do szkoły".

W akcję podobnie jak w latach ubiegłych fundując pierwszoklasistom plecaki i ich wyposażenie włączyły się Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A. oraz Firma Oponiarska Dębica S.A, która przekazała odblaskowe worki z gadżetami. O stronę edukacyjną przedsięwzięcia zatroszczyła się natomiast firma Studio Fama Show, która dla pierwszaków przygotowała specjalny program edukacyjny, którego głównym celem było przygotowanie dzieci do świadomego i odpowiedzialnego poruszania się po drodze oraz wskazanie im zagrożeń z jakimi mogą zetknąć się  w drodze do szkoły lub podczas powrotu z niej zarówno rowerem jak i pieszo.

,, Akcja ,,Bezpieczna droga do szkoły” na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń naszego miasta. Bezpieczeństwo najmłodszych jest dla nas kluczowym zagadnieniem, dlatego od ośmiu lat dla wszystkich pierwszoklasistów organizujemy program, którego celem jest zwrócenie uwagi na kwestie zachowania bezpieczeństwa na drodze. Zorganizowanie tegorocznej ,,Bezpiecznej drogi do szkoły” nie byłoby możliwe bez pomocy naszych sponsorów – Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka SA oraz Firmy Oponiarskiej Dębica SA, których bezinteresowność i uprzejmość pozwoliły przeprowadzić tę tak wspaniałą i ważną akcję już kolejny raz. Bardzo dziękuję za wsparcie i aktywne zaangażowanie w zwiększanie bezpieczeństwa najmłodszych dębiczan. Dzięki takim inicjatywom możemy zbudować lepszą i bezpieczniejszą przyszłość dla naszych dzieci” – powiedział Burmistrz Miasta Mariusz Szewczyk.

Na stadionie powstały specjalnie strefy, w których uczniowie klas pierwszych mogli porozmawiać z funkcjonariuszami policji, straży pożarnej, straży miejskiej, przedstawicielami wojsk obrony terytorialnej i pogotowia ratunkowego. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyła się możliwość wejścia do pojazdów różnych służb i zobaczenia z bliska ich pracy.

Na przybyłych czekały specjalne tablice pokryte farbą tablicowo-magnetyczną Magnat, które szybko stały się polem dla dziecięcej kreatywności. Pierwszoroczniacy mogli namalować na nich znaki drogowe, a miłośnicy łamigłówek idealnie odnaleźli się w układaniu magnetycznych puzzli, które przy ich pomocy zamieniły się w znaki informacyjne oraz ostrzegawcze.

 „Bezpieczna droga do szkoły" to potrzebna akcja, którą mamy przyjemność ponownie wspierać. Oprócz plecaków, przygotowaliśmy dla najmłodszych strefę, w której mogą zdobyć wiedzę na temat bezpieczeństwa poprzez zabawę”  – powiedziała Dominika Kurzawa, Specjalista ds. Komunikacji FFiL Śnieżka SA.

Firma Oponiarska Dębica S.A. zaprosiła natomiast pierwszoklasistów do udziału w grze planszowej XXL o powierzchni ponad 36 metrów kwadratowych specjalnie zaprojektowanej na tę okazję. Podczas zabawy dzieci miały okazję do rzucania kostką XXL, same natomiast wcielały się w rolę pionków na planszy. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również „Klinika Doktora Misia", w której dzieci mogły na pluszowych misiach poznać zasady pierwszej pomocy.

W tym roku plecaki i worki z wyposażeniem otrzymało 510 uczniów. Wręczone upominki wywołały u obdarowanych pierwszoklasistów ogrom radości.

Archiwum newsów

bezpieczna 52

bezpieczna 44

bezpieczna 36

bezpieczna 28

bezpieczna 20

bezpieczna 12

bezpieczna 3

bezpieczna 59

bezpieczna 51

bezpieczna 43

bezpieczna 35

bezpieczna 27

bezpieczna 19

bezpieczna 11

bezpieczna 2

bezpieczna 58

bezpieczna 50

bezpieczna 42

bezpieczna34

bezpieczna 26

bezpieczna 18

bezpieczna 9

bezpieczna 1

bezpieczna 57

bezpieczna 49

bezpieczna 41

bezpieczna 33

bezpieczna 25

bezpieczna 17

bezpieczna 8

Dsc01603

bezpieczna 16

bezpieczna 7

bezpieczna 56

bezpieczna 48

bezpieczna 40

bezpieczna 32

bezpieczna24

bezpieczna 47

bezpieczna 39

bezpieczna 31

bezpieczna 23

bezpieczna 15

bezpieczna 6

bezpieczna 55

bezpieczna 54

bezpieczna 46

bezpieczna38

bezpieczna 30

bezpieczna 22

bezpieczna 14

bezpieczna 5

bezpieczna 53

bezpieczna 45

bezpieczna 37

bezpieczna29

bezpieczna 21

bezpieczna 13

bezpieczna 4

Źródło: http://debica.pl/aktualnosci/2019/09/plecaki-dla-pierwszoklasistow-w-ramach-akcji-bezpieczna-droga-do-szkoly