Piłsudski i premier Morawczyński na Święcie Kobiet w Gminie Żyraków

Tego wieczoru żadna z pań na pewno nie żałowała, że wybrała się na wspólne świętowanie Dnia Kobiet z Gminą Żyraków. Po Mszy Świętej w kościele w Straszęcinie uroczystość przeniosła się do hali sportowej Zespołu Szkół. Zanim rozpoczął się koncert panie wcieliły się w rolę przedwojennych dam. Humorystyczna scenka nawiązywała do uzyskania praw wyborczych przez Polki. W znakomitej roli marszałka Piłsudskiego wystąpił radny Zbigniew Grdeń. Śmiechu było co niemiara.

Sto lat po wydarzeniach z wielką polityką w tle panie wystąpiły także z postulatami do wójta. Niektóre z punktów wprawiły Marka Rączkę w spore zaskoczenie.

Postulaty kobiet dość nieoczekiwanie poparł również prezes Rady Ministrów. Ale nie Morawiecki, tylko Morawczyński. Zabawna wpadka wójta Rączki, który nazwał wiceprezesa Stowarzyszenia „Radość” premierem, została tym samym wykorzystana do szczytnych celów.

Po pełnym żartów wstępie znakomity prezent dla wszystkich kobiet sprawiła także Orkiestra Dęta Gminy Żyraków. Muzycy zagrali największe przeboje.

Koncert orkiestry przeplatany był wesołymi żartami i anegdotami prowadzących. Trzeba przyznać, że panie bawiły się znakomicie. Po uczcie dla ducha znalazło się też coś dla ciała. W taki dzień każda z pań, nawet dbająca o linię, nie mogła odmówić przecież słodkości. Wspólne Świętowanie Dnia Kobiet w Gminie Żyraków odbyło się już po raz drugi i chyba nie ostatni.