Pierwsze łopaty już wbite. Rusza budowa basenu w Latoszynie – Zdroju

Dzień otwarty w Przychodni Zdrojowej w Latoszynie cieszył się tak dużym zainteresowaniem, że konieczne było udostępnienie budynku zwiedzającym również następnego dnia. W sumie, prawie 500 osób przyszło, aby zapoznać się z dotychczas powstałą infrastrukturą oraz planami rozwojowymi całego kompleksu. Pomieszczenia są już wyposażone w nowoczesne sprzęty rehabilitacyjne, m.in. wanny do kąpieli zdrowotnych.

Zwiedzanie nie było jedyną okazją, aby w miniony weekend zawitać do Latoszyna. Dzień otwarty połączono z oficjalnym „wbiciem łopaty” pod budowę basenu zdrojowego. Pierwszego, symbolicznego wkopu dokonali Wójt Gminy Dębica Stanisław Rokosz, Prezes Zarządu spółki Texom Paweł Stochmal a także minister Edward Brzostowski, zwolennik reaktywacji Łazienek Latoszyńskich. Później szpadle przejęli goście i mieszkańcy.

W trzykondygnacyjnej część basenowej znajdą się wanna SPA oraz niecka z wodą siarczanową o wymiarach ok.8 x 8 m i głębokości ponad 1 m, antresola, recepcja, przebieralnie, toalety i pozostałe zaplecze. W leczniczych wodach będzie można wykąpać się już w przyszłym roku. Zakończenie inwestycji przewidziano na 30 maja 2019 roku.z uzdrowiska Latoszyn Zdrójw celach rekreacyjnych i zdrowotnych będą mogli korzystać nie tylko mieszkańcy Gminy Dębica ale także turyści i kuracjusze z całego kraju i zagranicy.