Perły motoryzacji przyjadą do Dębicy – Serwis informacyjny Miasta Dębica

26 maja 2023

Ikonka głośnika

Loading…

Ford model T z 1916 roku, Opel z 1972 r. zakupiony przez Kurię Krakowską dla kard. Karola Wojtyły oraz Mercedes 170s z 1950 roku, to tylko niektóre wyjątkowe egzemplarze pojazdów, które będzie można zobaczyć w ramach Zlotu Pojazdów Zabytkowych Moto Legendy, który towarzyszył będzie obchodom tegorocznych Dni Dębicy. Zlot motoryzacyjnych perełek odbędzie się w niedzielę 4 czerwca na dębickim Rynku.

Do Dębicy przyjedzie około trzydziestu zabytkowych pojazdów wyprodukowanych jeszcze w czasie I wojny światowej. Będzie je można podziwiać już od południa 4 czerwca.

Dla miłośników motoryzacji będzie to prawdziwa gratka, bo na Rynek przyjedzie m.in. historyczny Ford model T z 1916 roku z lampami naftowymi. Będzie także można zobaczyć Opla z 1972 r. który zakupiła Kuria Krakowska dla kard. Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II. Nie zabraknie także Mercedesów: 170s z 1950 roku czy 115 z 1970 roku.

Zlot Pojazdów Zabytkowych „Moto legendy PL” odbędzie się w ramach tegorocznych Dni Dębicy, które potrwają od 1 do 4 czerwca.

Źródło: https://debica.pl/perly-motoryzacji-przyjada-do-debicy/