Pełen atrakcji Dębicki Jarmark Bożonarodzeniowy 2022

08 grudnia 2022

Ikonka głośnika

Loading…

Ponad pięćdziesięciu wystawców zapowiedziało swój udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym na dębickim rynku. W ramach wydarzenie odbędzie się też świąteczne karaoke, bieg przebierańców, spotkanie ze św. Mikołajem, występy artystyczne lokalnych i zagranicznych muzyków oraz wspólne ozdabianie choinki.

Jarmark odbędzie się 16 i 17 grudnia na dębickim Rynku. W piątek rozpocznie się o godz. 11:00 wspólnym ozdabianiem choinki przez dzieci szkolne i przedszkolne wraz z burmistrzem miasta. Tego dnia będzie także świąteczne karaoke, spotkanie ze świętym Mikołajem, warsztaty zdobienia pierników i stanowiska z siankiem na stół wigilijny oraz z choinkami. Na godz. 16:00 zaplanowano oficjalne otwarcie Dębickiego Jarmarku Bożonarodzeniowego z uroczystym włączeniem miejskiej iluminacji świątecznej.

Nie zabraknie również atrakcji w drugi dzień jarmarku. Stoiska wystawiennicze czynne będą od samego rana, a od godz. 11:00 zobaczyć będzie można występy artystyczne grup wokalnych Miejskiego Ośrodka Kultury, Szkoły Muzycznej Yamaha oraz Sanktuaryjnej Orkiestry Dętej z Tuchowa. Zaprezentuje się chóru dziewczęcego ze Lwowa Promyczki Miłosierdzia.

O godz. 13:00 w biegu przebierańców wystartują dębickie przedszkolaki.

Przez cały czas trwania Jarmarku na stoiskach będzie można kupić sery, miody, wyroby cukiernicze, pierogi i wędliny, jak również ozdoby świąteczne, antyki, macramy oraz gałązki jemioły.

Źródło: https://debica.pl/pelen-atrakcji-debicki-jarmark-bozonarodzeniowy-2022/