Otwarto strzelnicę pneumatyczną w dębickim Mechaniku!

Młodzi będą uczyli się korzystania z broni! Pierwszy strzał oddany przez Wiceministra Obrony Narodowej Michała Wiśniewskiego wyznaczył oficjalne otwarcie strzelnicy pneumatycznej w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy. Salę oddano do użytku na początku lutego. Od tamtego czasu zdążyli z niej już skorzystać uczniowie dębickiego Mechanika oraz II LO, a także Liceum Ogólnokształcącego w Pilźnie i Zespołu Szkół Zawodowych w Pustkowie Osiedlu.

Koszty adaptacji pomieszczenia wyniosły około 514 tysięcy złotych. Część pokrył Powiat Dębicki, natomiast 270 tysięcy złotych pozyskano w ramach rządowego konkursu „Strzelnica w powiecie 2022” ogłoszonego przez Ministra Obrony Narodowej.

Ze strzelnicy będą mogli korzystać uczniowie szkół ponadpodstawowych w powiecie. Głównym celem inwestycji było kształtowanie postaw proobronnych wśród młodzieży.

Strzelali nie tylko uczniowie i minister. W ramach wydarzenia odbył się Samorządowy Turniej Strzelecki. Cztery drużyny z regionu mogły wypróbować broń i pochwalić się swoimi umiejętnościami. Pierwsze miejsce zajął zespół z Powiatu Dębickiego, natomiast za najlepszych strzelców zawodów uznano Kingę Ladę (w kategorii kobiet) i Tomasza Sędłaka (w kategorii mężczyzn) reprezentujących Miasto Dębica.