Otwarcie Parku Linowego

reklama

W sobotę 1 sierpnia 2020 r. miało miejsce oficjalne otwarcie Parku Linowego w Pustkowie – Osiedlu. Korzystanie z Parku w tym dniu, jak i w niedzielę było bezpłatne. Otwarcie parku trwało dosłownie kilka minut. Nie mogło trwać dłużej, skoro przed wejściem na trasę stały już tłumy. Uczestnicy otwarcia tłumnie wyrazili zadowolenie z realizacji tej inwestycji. Park znajduje się pomiędzy Kompleksem Basenów Nemo a Zespołem Szkół w Pustkowie – Osiedlu. 

Budowa Parku Linowego to kolejny krok w celu zwiększenia atrakcyjności turystyczno-sportowej Gminy Dębica. Nowa inwestycja ma za zadanie jeszcze w większym stopniu zachęcić okolicznych mieszkańców oraz przyjezdnych do korzystania z istniejących już na terenie gminy obiektów turystyczno-sportowo-rekreacyjnych. Koszt budowy Parku Linowego wyniósł 202.406,00 zł, a środki na inwestycję pochodziły w całości z budżetu Gminy Dębica. Zarządcą Parku Linowego jest Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Dębica.

W Parku Linowym można skorzystać z 2 tras o różnym stopniu trudności.

1) Trasa dziecięca ( zielona ) – przeznaczona głównie dla dzieci, ale mogą z niej korzystać również osoby dorosłe. Trasa składa się z 17 przeszkód tj.: wejście po pochylni, pajęczyna, kropki, kreski ,makarony, most z sieci, kacza kładka, beczka, bieg przez płotki, linki V, skok indiański, drabiny, kładki półkola, tyrolka, sanki, belki V, platformy, zjeżdżalnia.

2) Trasa standard ( niebieska ) – przeznaczona dla młodzieży i dorosłych, ale mogą z niej korzystać również dzieci. Trasa składa się z 17 przeszkód nieco trudniejszych od tych na trasie dziecięcej tj.: ścianka wspinaczkowa, linowa kładka, most birmański, tunel z sieci, linoskoczek, poziome iksy, tyrolka, trapezy zygzak, dna, opony, huśtawka, obręcze i belki, trapezy, siatka U, trawers po sieci, zejście po palu.

3) Trasa szkoleniowa – jest to naziemne stanowisko do odbycia szkolenia oraz przeprowadzenia ćwiczeń z obsługi sprzętu asekuracyjnego.

Godziny otwarcia Parku Linowego w Pustkowie-Osiedlu :

1) Poniedziałki – nieczynne

2) Wtorek – Niedziela – w godz. 14:30 – 18:30 – ( ostatnie wejście o godz. 18:00 ) – do połowy sierpnia wstęp bezpłatny

* Każda osoba korzystająca z Parku Linowego zobowiązana jest do bezwzględnego zapoznania się z Regulaminem Parku Linowego, jego przestrzeganiem oraz stosowania się do wszystkich poleceń wydawanych przez obsługę Parku Linowego w szczególności : Instruktorów oraz Ratowników.

Serdecznie zapraszamy

 

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/otwarcie-parku-linowego-1697.html