OSTATNIE W TYM ROKU POWOŁANIE DO 3. PODKARPACKIEJ BRYGADY OT

16.01.2021 - Mielec 3 PBOT 33BLP Debica Szkolenie rotacyjne w SRO Zakladanie ladunkow pod mostem w Mielcu Fot. DWOT

W najbliższą sobotę, w godzinach porannych kolejni ochotnicy przekroczą bramę koszar 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej i rozpoczną pierwszy dzień szkolenia podstawowego i wyrównawczego. 16 i 8-dniowe szkolenie prowadzone będzie przez instruktorów z 32. Batalionu Lekkiej Piechoty w Nisku.

16 i 8-dniowe szkolenie podstawowe kandydaci rozpoczną już w najbliższą sobotę 18 grudnia, w Nisku przy ul. Sandomierskiej 20. W pierwszym dniu rekruci przed komisję rekrutacyjną przejdą niezbędne formalności ewidencyjne. Następnie wszyscy zostaną wyposażeni w mundury i sprzęt. Ale to nie koniec, w godzinach popołudniowych ochotnicy przejdą test sprawności fizycznej, który składa się z marszobiegu na dystansie 3 km, skłonów tułowia oraz pompek. W niedzielę nowo powołani rozpoczną naukę żołnierskiego rzemiosła.

Podczas szkolenia rekruci odbędą praktyczne ćwiczenia niezbędne żołnierzowi do przetrwania na współczesnym polu walki. Priorytetem będzie szkolenie strzeleckie, w tym teoria strzału, obsługa karabinka i nauka prowadzenia ognia. W ostatnim dniu kandydaci odbędą egzamin po wyznaczonej „pętli taktycznej”. Podczas tego testu każdy żołnierz wykona wiele zadań taktyczno –ogniowych.

Uroczystą przysięgę wojskową żołnierze złożą na sztandar 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego, ps. „Pług” – 27 lutego 2022r.

***

Służbę w WOT kierujemy do wszystkich chętnych, którzy chcą sprawdzić swoje możliwości oraz realizować życiowe plany związane ze służbą Ojczyźnie. Proponujemy też rozwój osobisty poprzez udział w kursach specjalistycznych i kwalifikacyjnych. Dla chętnych, którym najbliższy termin nie sprzyja mamy dobrą wiadomość.

12 lutego 2022 r.,3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej organizuje wcielenie
w ramach projektu „Ferie z WOT”.

Dołącz do nas!!!

Zdjęcia: DWOT