Ostatni występ na scenie dębickich „Morsów” przed remontem! Szkoła Tańca „Fame” zakończyła rok artystyczny

reklama

Zakończenie roku szkolnego w dębickiej Szkole Tańca „Fame” było bardzo artystyczne. Na scenie Domu Kultury „Mors” podczas koncertu zatytułowanego „Jestem więc tańczę” zaprezentowały się wszystkie grupy. Układy przedstawiły „Mini Fame-iki”, „Fame-iki” oraz „Fame”. W duetach zatańczyły Kornelia Wilk z Julią Dobrowolską i Zuzanną Cyboroń z Patrycją Walichowską. Ponadto gościnnie wystąpiła także grupa „Śnieżynki”, działająca przy Miejskim Ośrodku Kultury w Dębicy. Dzieci nie miały wątpliwości, że warto chodzić do szkoły tańca. Argumentów w tej kwestii nie brakowało.

Założona przez Iwonę Cieślę Szkoła Tańca „Fame” działa już od trzech lat. Obecnie kształci się w niej ok. 70 dzieci. Burmistrz Mariusz Szewczyk podkreślał, że występ młodych tancerzy był ostatnią imprezą jaka została przeprowadzona w „Morsach”. Od lipca Dom Kultury będzie zamknięty z powodu remontu.

Wszystkie zajęcia, które dotychczas odbywały się przy ul. Sportowej zostaną przeniesione do Domu Kultury „Kosmos” i „Śnieżka” oraz jeśli zajdzie taka potrzeba również do sal gimnastycznych przy szkołach. Po zakończeniu szacowanego na blisko 9 mln złotych remontu zarówno Szkoła Tańca „Fame”, jak i inne dębickie grupy będą mogły trenować i występować w znacznie lepszych warunkach niż obecnie.