OgnioOdporni strażacy z Nagawczyny ratują życie oddając krew

Na co dzień ryzykują życie by pomóc innym, dziś kolejny raz postanowili podzielić się cząstką siebie. Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Nagawczynie spotkali się w dębickim Oddziale Terenowym Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Motywacją do oddania prawie pół litra krwi nie były tytuły, odznaczenia czy tradycyjne słodkości czekające na każdego dawcę, ale chęć pomocy innym.

Krew to lek, którego nie da się wyprodukować. Podawana jest w stanach zagrożenia życia i żaden zabieg operacyjny nie byłby możliwy do wykonania, gdyby jej zabrakło. Jedynym  źródłem krwi jest człowiek, dlatego tak ważne jest by krwiodawców było jak najwięcej. Mężczyźni mogą być dawcami co 2 miesiące, kobiety co 3. Wystarczy spełnić jedynie kilka warunków.

OgnioOdporni dołączyli do Honorowych Dawców Krwi w maju 2018 roku. Do klubu należą nie tylko strażacy, ale także cywile i lokalni samorządowcy.  Za cel postawili sobie zachęcenie społeczności lokalnej  do honorowego krwiodawstwa. By dołączyć do druhów nie potrzeba munduru, OgnioOdporni zapraszają wszystkich do wspólnego działania. Dołącz i Ty!