PODZIEL SIĘ ŻYCIEM! Osocze ozdrowieńców oraz krew PILNIE POTRZEBNE!

OSOCZE PILNIE POSZUKIWANE! Podziel się swoim życiem – Oddaj krew! Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie apeluje o podzielenie się częścią siebie i honorowe oddawanie tego cennego daru, którego nie da się wyprodukować. Potrzebne są wszystkie grupy krwi a także osocze ozdrowieńców, które zawiera przeciwciała!

Bardzo potrzebne jest osocze od osób w wieku 18-65 lat, które przeszły COVID-19 lub bezobjawowe zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Wszyscy, którzy wyzdrowieli, czują się dobrze i spełniają wymagane warunki mogą oddać swoje osocze i pomóc innym pacjentom! Osocze ozdrowieńców wspomaga leczenie ciężko chorych i może uratować im życie!

Honorowi Dawcy Krwi również poszukiwani! „Na jedną operację potrzeba kilku jednostek krwi, czyli dla jednego chorego krew musi oddać kilka osób. Pilne potrzebne są wszystkie grupy krwi. Osób o dobrym sercu, które regularnie dzielą się tym cennym darem nie brakuje. Prośba skierowana jest również do tych, którzy jeszcze nigdy nie oddawali krwi.

TWOJA DECYZJA MOŻE URATOWAĆ ŻYCIE. PRZYJDŹ I ZOSTAŃ „CICHYM BOHATEREM” – apeluje Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie.