Oddają krew, zbierają fundusze, kupują posiłki. Biało-Zieloni działają i pomagają!

reklama

Oddają krew, zbierają fundusze, kupują posiłki i napoje. Biało-Zieloni działają
i pomagają! Wszystko zaczęło się od nominacji do zbiórki #michadlamedyka dedykowanej Szpitalowi Św. Michała Archanioła w Łańcucie. Szybko okazało się jednak, że na tym nie koniec, a kwota będzie dużo wyższa niż zakładano. Wtedy pojawiły się głosy kibiców Wisłoki Dębica, aby wesprzeć również rodzimą placówkę – Szpital Powiatowy w Dębicy. Łącznie na koncie Stowarzyszenia KS Wisłoka 1908 Dębica znalazło się 2752 zł (stan na 1.04.2020). Środki podzielono na pół (po 1376 zł). Tym sposobem zakupione zostały posiłki dla dębickiego personelu medycznego oraz woda mineralna, która trafiła także do najbardziej potrzebujących pacjentów.

Akcją koordynuje Kacper Bieszczad, wiceprezes Stowarzyszenia KS Wisłoka 1908 Dębica, który zachęca wszystkich do pomagania:

 „Wsparcie dla dębickiego szpitala wyniknęło w trakcie prowadzenia zbiórki dla placówki w Łańcucie, dostaliśmy sugestię od osób wpłacających, aby pieniądze przekazywać na nasz lokalny ośrodek zdrowia, dlatego jako organizatorzy doszliśmy do wniosku, że całą uzbieraną kwotę podzielimy po równo na te dwie instytucje. Z inicjatywą pomocy wyszliśmy za pośrednictwem naszego profilu na Facebooku, dlatego wsparcie płynęło od różnych osób utożsamiających się z Wisłoką, którym serdecznie dziękuję za wpłaty. Każdą akcję trzeba promować i przypominać ludziom o trwających zbiórkach, jeśli ktokolwiek będzie chciał nadal wspierać tą inicjatywę, jesteśmy jak najbardziej otwarci z tego względu, że pomagać powinniśmy zawsze, tym bardziej w dobie kryzysu, który Nas dotknął. Dlatego jeśli ktokolwiek ma możliwość wspierania, zachęcam do włączenia się w tego typu akcje!”.

To nie koniec pomocy od Biało-Zielonych. Fani Wisłoki Dębica postanowili podzielić się również częścią siebie. W walce z epidemią oddają krew, której obecnie bardzo brakuje. To efekt kolejnego szczytnego „łańcuszka” fanów piłki nożnej. Dostali nominację by wykonać challenge i zgodnie z zasadami nominowali kibiców innych klubów.

O akcji #michadlamedyka pisaliśmy tutaj:

„Micha dla medyka” – dębickie kluby łączą siły w szczytnym celu