„Micha dla medyka” – dębickie kluby łączą siły w szczytnym celu

Dębickie kluby piłkarskie łączą siły w szczytnym celu. LKS Igloopol oraz Wisłoka Dębica zachęcają do akcji „Micha dla medyka” wspierającej lekarzy, pielęgniarki i personel Centrum Medycznego w Łańcucie, który został głównym szpitalem dla pacjentów zarażonych koronawirusem na terenie województwa podkarpackiego. Challenge, który osiągnął już skalę ogólnopolską zapoczątkował zawodnik Stali Łańcut. Założył zbiórkę na portalu pomagam.pl.

Jak sam zaargumentował:

„Pracują dwa razy dłużej, ryzyko podejmują 5 razy większe, robią to wszystko dla chorych, ale także dla społeczeństwa! ZADBAJMY O TO ABY, KAŻDY DZIEŃ W PRACY BYŁ DLA NICH MOBILIZUJĄCY, ABY NIE MARTWILI SIĘ O TO, CZY W TRAKCIE WIELOGODZINNEJ PRACY, POCIĄGAJĄCEJ ZA SOBĄ DUŻE RYZYKO, MAJĄ COŚ CIEPŁEGO DO ZJEDZIENIA! TO ONI TERAZ WALCZĄ DLA NAS! Wyżywienie personelu szpitala, czyli ok 100 pracowników to koszt 1000zł licząc posiłek za 10zł . Nie są to ogromne kwoty, ale każdy gest z naszej strony pozwoli im dodać kolejne 100% w walce o zwalczenie wirusa, wyleczenie chorych i opiekę nad nimi. BĄDŹMY RAZEM SILNIEJSI.”

W Dębicy aktualnie zbiórkę w ramach akcji #michadlamedyka prowadzi Klub Sportowy Wisłoka Dębica, który zachęcił do pomagania wszystkich kibiców.

O komentarz poprosiliśmy Kacpra Bieszczada, wiceprezesa Stowarzyszenia KS Wisłoka 1908 Dębica:

„Akcja „Micha dla medyka” jest bardzo szlachetną akcją, w którą każda organizacja powinna się włączyć. Powodów nie trzeba daleko szukać, jest to aktualnie najważniejsza sprawa, która toczy się na całym świecie. Lekarze oraz pielęgniarki ratują życie społeczeństwa narażając własne zdrowie tudzież życie, za co należy im się niezmierny szacunek i ta pomoc, w którą się włączyliśmy jest wdzięcznością oraz okazaniem wsparcia jakie chcielibyśmy im przekazać. Tak naprawdę w naszym środowisku informacja pojawiła się przedwczoraj, ale dzięki drodze pantoflowej postaramy się uzbierać środki, które przynajmniej w minimalnym stopniu pomogą w osiągnięciu ostatecznego celu. Trzy Kluby, które nominowaliśmy wybraliśmy na zasadzie dobrej znajomości i wiedzy, że nie zignorują tego wyzwania i równie chętnie wezmą udział w tej akcji. Przy okazji chciałbym poprosić wszystkie osoby, aby stosowały się do zaleceń osób odpowiedzialnych za nasze bezpieczeństwo i zdrowie. Dla każdego z Nas jest to ciężki okres. bo nikt nie spodziewał się, że tak nagle nasze życie może wyhamować, jednak trzeba w każdej sytuacji znaleźć pozytywy, w tym przypadku jest to na pewno umocnienie więzi rodzinnych i uświadomienie sobie, jakie wartości w życiu są najważniejsze. Poza tym, zachęcam inne organizacje do włączenia się w pomoc dla placówek, które w tym momencie w pocie czoła walczą o Nasze dobro!”

Akcja #michadlamedyka ma charakter wyzwania, czyli polega na nominowaniu kolejnych osób (w tym przypadku klubów piłkarskich), aby również pomogli. Tym sposobem szczytny challenge kontynuować będą: KS Wiązownica, MKS Błękitni Ropczyce oraz MKS DAP Dębica. Biało – zielonych do zbiórki nominował LKS Igloopol Dębica. Piłkarzom i działaczom klubu udało się zebrać 1360 zł.

Rafał Więcek, prezes Igloopolu Dębica podkreślił, że to nie jedyna działalność charytatywna w walce z epidemią, w jaką zaangażowali się biało – niebiescy.

„Jako klub staramy się włączać do różnego rodzaju akcji charytatywnych. Od kilku lat organizujemy spotkanie mikołajkowe dla chorych dzieci, równolegle natomiast zbieramy środki finansowe i rzeczowe dla dębickiego szpitala. Także i tym razem nie chcieliśmy pozostać obojętni na akcję zbierania funduszy dla medyków ze szpitala w Łańcucie. Zdajemy sobie sprawę z powagi obecnej pandemii koronawirusa. Uważamy, że wspólnymi siłami jesteśmy w stanie przezwyciężyć zagrożenie, wrócić do normalności i na piłkarskie boiska. Doceniamy też ludzi zaangażowanych bezgranicznie w pomoc drugiemu człowiekowi, a tacy ludzie obecnie pracują i ryzykują swoje zdrowie i życie lecząc zarażonych wirusem w Łańcucie. W mgnieniu oka na forum zarządu zapadła decyzja, aby przyłączyć się do akcji „micha dla medyka”, w której zaangażowali się piłkarze, oraz członkowie zarządu. Inicjatywa bardzo szlachetna, warta poświęcenia szczególnej uwagi i wsparcia finansowego. Obecnie na terenie całego kraju setki medyków dzień i noc narażają swoje zdrowie aby ratować życie zarażonym koronawirusem. Jedyne co możemy dla nich zrobić to wesprzeć ich poczynania, a do tego potrzebne są pieniądze. Odzew kibiców jest jak najbardziej pozytywny. Można powiedzieć, że my jako zarząd i piłkarze zaangażowaliśmy się w pomoc medykom z Łańcuta, natomiast nasi kibice zbierają środki finansowe i rzeczowe dla dębickiego szpitala. Wspólnie dokładamy cegiełkę do skutecznej walki z pandemią koronawirusa.”

Aktualnie na koncie zbiórki jest już ponad 21 tys. zł. Cel – 50 tys. Każdy może włączyć się do akcji #michadlamedyka i wesprzeć pracowników Centrum Medycznego w Łańcucie, którzy walczą z epidemią ratując chorych na COVID – 19. Wszystkie informacje o zbiórce można znaleźć na stronie pomagam.pl wpisując micha dla medyka Łańcut. https://pomagam.pl/michadlamedyka