Od 1 lutego otwarte galerie handlowe, muzea i galerie sztuki. Zniesione godziny seniora

Od 1 lutego otwarte galerie handlowe, muzea i galerie sztuki. Zniesione również godziny dla seniora. To zmiany, jakie ogłoszono dziś na konferencji prasowej ministra zdrowia Adama Niedzielskiego oraz minister rodziny i polityki społecznej Marleny Maląg.

Z początkiem nowego miesiąca będziemy ponownie mogli udać się na zakupy w galeriach handlowych, ale zachowując reżim sanitarny. Mowa między innymi o obowiązku noszenia maseczek, płynach do dezynfekcji dłoni czy kontrolowaniu liczby klientów. W sklepach może przebywać jedna osoba na 15m2. Podobne restrykcje obowiązywać będą w galeriach sztuki i muzeach.

„Przedsiębiorcy zwrócili się do nas z apelem o zniesienie godzin dla seniora – ponieważ otwieramy cały handel w reżimie sanitarnym, to również przychylimy się do tego apelu i od 1 lutego godziny dla seniora zostają zniesione” – poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski.

„Walczymy o zdrowie i życie Polaków” – powiedziała podczas konferencji minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Wszystkie pozostałe obostrzenia pozostają bez zmian. Restauratorzy, hotelarze, właściciele pubów czy dyskotek wciąż nie będą mogli otworzyć swoich biznesów. Zamawianie jedzenia możliwe tylko na wynos. Zgromadzenia publiczne, imprezy okolicznościowe wciąż zakazane. Obiekty sportowe otwarte tylko dla profesjonalistów. Stoki narciarskie zamknięte.

Kolejne decyzje rządu zostaną ogłoszone za 2 tygodnie.