Nowe oblicze Dziecięcego Oddziału dębickiego szpitala dzięki Śnieżce

reklama

Dębicki szpital na jubileusz! W trzydziestej odsłonie programu społecznego „Dziecięcy świat w kolorach” Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA odnowiła oddział dziecięcy w Zespole Opieki Zdrowotnej w Dębicy, wspierając go sumą rekordową w  historii całego programu. W efekcie finalnym ściany ozdobiły barwne motywy nawiązujące do bogatej historii ziemi dębickiej.

Śnieżka odnawia i artystycznie maluje dziecięce oddziały od 14 lat. „Dziecięcy świat w kolorach” zawitał już do 30 szpitali w całej Polsce. Dębicka pediatria była przed laty  jedną z pierwszych, w których zrealizowano program. Teraz Śnieżka ponownie wyremontowała i ozdobiła oddział dziecięcy. W placówce ze względu na lokalny charakter projektu, wykonano szerszy zakres prac, które tym razem objęły również wymianę stolarki drzwiowej i montaż nowych odbojnic. Jubileuszową niespodzianką jest też kolorowy kącik dla najmłodszych.

Autorką kolorowych malunków tradycyjnie jest artystka Joanna Jeleniewska. Mali pacjenci mogą podziwiać między innymi najstarsze grody słowiańskie, zamki, czy najważniejsze historyczne wydarzenia z regionu. Tak ozdobione ściany mają nie tylko ogromne znaczenie edukacyjne, ale również terapeutyczne.

Źródło: Śnieżka SA