Nowe boisko w Łękach Górnych

Boisko Łęki Górne

W poniedziałek, 17 października odbyło się uroczyste przekazanie do użytku boiska wielofunkcyjnego przy Publicznej Szkole Podstawowej w Łękach Górnych. Boisko posiada sztuczną nawierzchnię i idealnie będzie się nadawało do takich sportów, jak piłka nożna, piłka ręczna, siatkówka czy koszykówka. Ponadto znajduje się na nim trybuna z 36 miejscami siedzącymi, a całość oświetlona jest profesjonalnym kompleksem lamp, co umożliwi korzystanie z boiska także wieczorową porą.

– Mam ogromną nadzieję, że boisko wielofunkcyjne będzie jak najlepiej służyło uczniom szkoły w naszej miejscowości, ale i także wszystkim mieszkańcom, którzy lubią aktywnie spędzać czas – mówi Czesław Buras, radny z Łęk Górnych.

Boisko w 50% zostało sfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki i w 50% ze środków Gminy Pilzno. – Chciałbym z tego miejsca serdecznie podziękować burmistrz Ewie Gołębiowskiej oraz wiceburmistrzowi Krzysztofowi Krawcowi za ogromną przychylność i wsparcie w powstaniu tego boiska oraz dyrektorowi Szkoły Grzegorzowi Stawarzowi za świetną współpracę podczas prac. Dziękuję także posłom Krzysztofowi Sobolewskiemu, Janowi Warzesze, Fryderykowi Kapinosowi za pomoc w staraniach o środki z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz wszystkim osobom dzięki którym Łęki Górne zyskały tak nowoczesny i przydatny obiekt. Kolejna inwestycja zaplanowana na ten rok zakończyła się sukcesem, a jeszcze wiele z nich przed nami – dodaje radny.

Źródło: http://pilzno.um.gov.pl/node/815