Nowa Młodzieżowa Rada Gminy Dębica powołana!

Źródło zdjęcia: Urząd Gminy Dębica

Radni złożyli ślubowanie i rozmawiali o sprawach ważnych dla młodzieży z regionu. Odwiedzili również Przedsiębiorstwo Gospodarowania Odpadami w Paszczynie.

Emocje po Forum Dialogu Młodzieży jeszcze nie opadły, a młodzi z Gminy Dębica znów mieli okazję zabrać głos i poruszyć istotne dla nich kwestie. Uroczyste objęcie mandatów odbyło się w sali konferencyjnej Przedsiębiorstwa Gospodarowania Odpadami.

Nowo powołani radni powrócili do niedzielnej debaty na temat edukacji. Wysłuchano wypowiedzi Aleksandry Żurek, jednej z uczestniczek dyskusji. Przypomniała o istotnych problemach, z jakimi zmaga się współczesne szkolnictwo. Nie zabrakło również przedstawienia spornej kwestii podręcznika „Historia i Teraźniejszość” prof. Roszkowskiego, która od wielu tygodni budzi kontrowersje zarówno wśród młodzieży, jak i osób zajmujących się edukacją.

Sesja była także okazją do zapoznania się z działalnością Przedsiębiorstwa Gospodarowania Odpadami w Paszczynie. W teorii oraz praktyce zaprezentował ją kierownik PGO, Bogusław Bieszczad. Młodzi radni dowiedzieli się o zadaniach wykonywanych przez spółkę i zobaczyli codzienną pracę w zakładzie.

Pierwsza Młodzieżowa Rada Gminy Dębica została powołana w 2016 roku. Celem przedsięwzięcia jest przede wszystkim promowanie wysokiej kultury wypowiedzi i idei społeczeństwa obywatelskiego. Młodzież współpracuje z Radą Gminy Dębica i zabiera głos w dotyczących ją sprawach. Nowi radni wybierani są co dwa lata.

Źródło zdjęcia: Urząd Gminy Dębica
Źródło zdjęcia: Urząd Gminy Dębica
Źródło zdjęcia: Urząd Gminy Dębica
Źródło zdjęcia: Urząd Gminy Dębica