Nieudana próba porwania 17-latki w Dębicy! Dziewczyna uciekła i wezwała policję!

„Kochani pisze ku przestrodze ludzie! Dziś usiłowano PORWAC MOJĄ CÓRKĘ w środku dnia w centrum miasta!”. Taką dramatyczną informację zamieściła w sieci mama 17-latki,  która dzięki swojej odwadze wyszła z groźnej sytuacji cało. Do niebezpiecznego zdarzenia doszło wczoraj (5 lipca) ok. godz. 14.00 w rejonie skrzyżowania ul. Kolejowej i Krótkiej. Do młodej dębiczanki podszedł ok. 40-letni mężczyzna, który poinformował, że zamierza ją porwać. Dziewczyna początkowo była zdezorientowana, jednak nieprzyjemne zachowanie napastnika dało jej do zrozumienia, że sytuacja jest poważna. Na szczęście uciekła do pobliskiego sklepu i poinformowała o całej sytuacji policję oraz rodzinę.

Po wyjściu dziewczyny z budynku okazało się, że mężczyzna nadal przebywa w pobliżu. Wsiadł do samochodu, białego BMW Suv, w którym znajdował się jeszcze kierowca. 17-latka udała się w kierunku ul. Kraszewskiego, a mężczyźni odjechali w stronę dworca PKP. –„Pierwsze litery rejestracji wskazują, że mógł to być samochód z województwa lubelskiego. Wydział kryminalny intensywnie prowadzi poszukiwania. Komenda Powiatowa Policji prowadzi postępowanie w kierunku usiłowania uprowadzenia. Postępowanie będzie prowadzone pod nadzorem Prokuratury rejonowej w Dębicy” informuje Specjalista Wydziału Ruchu Drogowego nadkom. Robert Kras.

„Ludzie widzicie taką sytuację to reagujcie na litość boską, nie przechodźcie obojętnie bo czasem ludzkie życie w danej chwili właśnie wisi na włosku. (…) Ludzie proszę Was reagujcie naprawdę czy ktoś leży na przystanku a wygląda jak pijany (może mieć cukrzyce), szarpie się dziewczyna z facetem to nie znaczy że kłóci się z chłopakiem a może właśnie ma zostać porwana. Normalnie was błagam wykażecie trochę zainteresowania innymi ludźmi a nie tylko sobą!” – apeluje mama dziewczyny na stronie Pozytywnie Nakręcona- Pracownia Rękodzieła Artystycznego.