Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych – inauguracja w najbliższą niedzielę

reklama

1 marca w Polsce obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Z tej okazji organizowane są wykłady, spotkania, występy artystyczne oraz koncerty mające przybliżyć postać tych, którzy zdecydowali się walczyć z radzieckim okupantem. Nie inaczej jest również w Dębicy i powiecie dębickim. Inauguracja tegorocznych obchodów już w najbliższą niedzielę, 26 lutego.

2 marca o godz. 17.30 w Centrum Edukacji KANA w Dębicy odbędzie się wykład dr Edyty Adamczyk-Pluty pod tytułem – „Urząd Bezpieczeństwa Publicznego w Dębicy w walce z podziemiem, opozycją i Kościołem”. Uroczystości patriotyczno-religijne zaplanowano natomiast na niedzielę, 5 marca.

Ostatni akcent tegorocznych obchodów w sobotę 18 marca o godz. 18.00 w Domu Kultury „Kosmos”. Grupa T.Lab przedstawi sztukę performance dotyczącą Żołnierzy Wyklętych. Odbędzie się również wernisaż wystawy – „Twarze rzeszowskiej bezpieki”.

Organizatorem cyklu imprez związanych z Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” są – Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej – Środowisko 5. Pułku Strzelców Konnych AK w Dębicy, parafia św. Jadwigi, Katolickie Centrum Edukacji KANA, Miasto Dębica, Powiat Dębicki oraz Miejski Ośrodek Kultury.