Narodowe Czytanie 2022 – „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza w dębickiej bibliotece

Narodowe Czytanie 2022 – „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza w dębickiej bibliotece

22 października 2022

Podczas tegorocznej edycji Narodowego Czytania w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Dębicy uczestnicy mieli okazję wziąć udział w trzyaktowej podróży. W uwspółcześnionych adaptacjach kanonicznych ballad z ust aktorów Grupy Teatralnej TALIA oraz zaproszonych gości padały dźwięczne frazy, rozpoznawalne i wciąż inspirujące.

W widowisku wyreżyserowanym przez Katarzynę Lamberską-Kot wystąpiła młodzież z II LO w Dębicy oraz goście, wcielając się w role dobrze znanych postaci. Powiat Dębicki reprezentowali wicestarosta Adam Pieniążek, odczytując kwestie Brata, oraz Aneta Sękowska, dyrektor Wydziału Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji, wcielając się w rolę Żony. Oboje zagrali w balladzie “Lilije”.

W czwartkowy wieczór (20.10.2022 r.) wystawiono jeszcze fragmenty “Świtezianki” oraz “Romantyczności”. Ten wyjątkowy spektakl zwieńczył koncert Eweliny oraz Damiana Krawców z Muzykomania Studio, których poruszające aranżacje romantycznych utworów dopełniły to interesujące, kulturalne wydarzenie.

fot. MiPBP w Dębicy

Źródło: https://www.powiatdebicki.pl//aktualnosci/aktualnosci/narodowe-czytanie-2022-ballady-i-romanse-adama-mickiewicza-w-debickiej-bibliotece,art-2769