Najgorętsza Cegiełka w Gminie Dębica

 

Najgorętsza cegiełka w Gminie Dębica

Cegiełka dla dwunastoletniej Patrycji została dzisiaj przekazana przez Zarząd Stowarzyszenia Active Team Wójtowi Gminy Dębica Stanisławowi Rokoszowi, który niezwłocznie przekazał ją dalej swoim Zastępcom.

Patrycja urodziła się w 36. tygodniu ciąży z Zespołem Downa, niedoczynnością tarczycy, wrodzoną wadą serca (jest już po dwóch operacjach).

Do 3 roku życia była leczona w związku z wadą serca, zaczęła chodzić w wieku trzech lat, wtedy zdiagnozowano dysplazję i obustronne zwichnięcie bioder.

Na dzień dzisiejszy nie jest w stanie przejść większego dystansu. Chód Trendelenburga (kaczkowaty), z wyraźnym utykaniem, sprawia jej ogromny ból. Pod koniec dnia nie jest w stanie stanąć na nogi, przemieszcza się raczkując.

W badaniach rentgenowskich widoczne jest zwichnięcie stawów biodrowych, głowy kości udowych przemieszczone proksymalnie do panewek stawów biodrowych. Panewki są spłycone, o nieprawidłowej rotacji, nieprawidłowym pokryciu głów kości udowych, dysplastyczne. Prawa kończyna dolna jest krótsza o ok. 8 milimetrów.

Zwichnięcie stawów biodrowych u Patrycji jest poważnym problemem, wymagającym wielokierunkowego leczenia chirurgicznego. Deformacja kończyn jest wielopoziomowa.

Termin refundowanej operacji został ustalony na 2021 r. Ponieważ Patrycja z powodu bólu praktycznie przestała chodzić i porusza się raczkując, rodzice zmuszeni byli skonsultować jej przypadek w Rehasport Clinic w Warszawie. Koszt operacji dwóch bioder wynosi 421.119 tysięcy złotych.

Lekarze są w stanie wykonać pierwszą operację prawego biodra już na początku kwietnia, pod warunkiem, że cała kwota zostanie zaksięgowana na ich koncie na miesiąc przed zabiegiem operacyjnym.

Koszt pierwszej operacji (prawego biodra) to 211.114,96zł.

Koszt drugiej operacji (lewego biodra) to 210.003,92zł.

Niestety ta kwota dla rodziców jest nieosiągalna. Sami nie są w stanie zebrać na czas tak ogromnej sumy pieniędzy.

Każdy może pomóc wpłacając darowizny na konto:

FUNDACJA DZIECIOM „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ” ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem: 16641 STRĘK PATRYCJA WIKTORIA – DAROWIZNA NA POMOC I OCHRONĘ ZDROWIA

Można także przekazać 1% podatku

Aby przekazać 1% podatku w formularzu PIT wpisz:

Numer KRS 0000037904

W rubryce „Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%”

Podaj: 16641 STRĘK PATRYCJA WIKTORIA

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”

Trwa także zbiórka na stronie internetowej www.zrzutka.pl link poniżej:

https://zrzutka.pl/du76yc

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/najgoretsza-cegielka-w-gminie-debica-597.html