Nagawczyna pomaga Podkarpackiemu Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie

Szkoła Podstawowa w Nagawczynie po raz dziewiąty po rocznej przerwie  włączyła się w akcję charytatywną dla Podkarpackiego Hospicjum Dziecięcego w Rzeszowie. Akcja trwała od 2-25 listopada.Celem akcji było kształtowanie aktywnej pomocy i wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka.

Uczestniczyli w niej uczniowie klas 0-VIII, nauczyciele a także osoby spoza szkoły, które chciały pomóc. Na tablicach informacyjnych zawieszono afisze, dodatkowo uczniowie i rodzice byli poinformowani poprzez dziennik vulcan o akcji. Każdemu  chętnemu została przekazana lista rzeczy, które w tym roku zbierano zgodnie z potrzebami hospicjum. Codziennie dzieci znosiły do szkoły potrzebne dary, a były to między innymi: artykuły higieniczne, zabawki interaktywne, grające, edukacyjne, ubranka, piżamy, spodnie dresowe, koszulki, dezodoranty w spray, gumki i spinki do włosów, artykuły spożywcze: soczki – bobovita, gerber, bobofrut, deserki, zupki, danonki, monte, biszkopty, herbatniki, płatki kukurydziane, kakao, przekąski. Najwięcej zebrano lalek, którymi można się opiekować. 

Dziękujemy wszystkim ludziom „dobrego serca”, którzy włączyli się w zbiórkę darów do paczek z okazji Dnia Świętego Mikołaja dla Małych Pacjentów Hospicjum w Rzeszowie.

Więcej na: https://nagawczyna.ugdebica.pl/aktualnosci/pomagamy-podkarpackiemu-hospicjum-dla-dzieci-w-rzeszowie-449.html

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/nagawczyna-pomaga-podkarpackiemu-hospicjum-dla-dzieci-w-rzeszowie-2440.html