Na swoje pięciolecie Serduszka pokazały na co je stać – Koncert Cecyliański

reklama

Na swoje pięciolecie Serduszka pokazały na co je stać. Podczas Koncertu Cecyliańskiego w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dębicy-Latoszynie schola dała popis swoich umiejętności wokalnych. Kilkadziesiąt młodych śpiewaczek i śpiewaków zachwyciło publiczność. Serduszka tak dobrze wypadły, bo jak same podkreślają, to właśnie na spotkaniach scholi szlifują swój talent, ale nie tylko.

Pod swą nazwą Serduszka działają przy latoszyńskiej parafii od 5 lat, ale już wcześniej w tamtejszym kościele najmłodsi wierni dbali o muzyczną oprawę nabożeństw.

Jubileusz działalności scholi zbiegł się z IV edycją Koncertu Cecyliańskiego. Z tej okazji na scenie do Serduszek dołączyli wychowankowie i przyjaciele scholi.

Do wspólnego oddania czci patronce wszystkich muzyków, św. Cecylii serduszka zaprosiły również zaprzyjaźnioną Scholę Wesołe Nutki z Nowego Sącza.

IV Koncert Cecyliański w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dębicy- Latoszynie był okazją do gratulacji i życzeń na dalsze lata działalności. W przyszłości z pewnością schola zaprosi na kolejny koncert. Póki co Serduszka  można usłyszeć podczas niedzielnych mszy o godzinie 11:30.