Mundialowe szaleństwo w Zawadzie

Mundialowe szaleństwo dotarło również do Zawady! Mecze piłki nożnej rozgrzały publiczność, która licznie zgromadziła się na boisku wielofunkcyjnym. Festyn, którego motywem przewodnim była najpopularniejsza dyscyplina sportowa w naszym kraju rozpoczął się od spotkania pomiędzy szkołami w Nagawczynie, Stobiernej i Zawadzie. Następnie odbył się trening pokazowy i mecz młodzieżowej drużyny MULKS Pustynia, a później na placu gry naprzeciw siebie stanęli samorządowcy i członkowie ochotniczej straży pożarnej. Przewagę w kibicach mieli ci drudzy.

W ramach festynu, który został współfinansowany ze środków Starostwa Powiatowego w Dębicy przygotowano oczywiście nie tylko piłkarskie niespodzianki. Była wata cukrowa, lody, kiełbaski z grilla, konkursy z nagrodami i ku uciesze najmłodszych dmuchańce.

Chociaż piłkarze obu drużyn zapowiadali walkę o zwycięstwo, triumfator mógł być tylko jeden. Mecz po rzutach karnych wygrali strażacy. Zabawy, śmiechu i radości zarówno wśród zawodników, jak i kibiców było przy tym co niemiara.