Mobilne Centrum Pomocy zaparkuje w czwartek przy ratuszu – Serwis informacyjny Miasta Dębica

07 grudnia 2022

Ikonka głośnika

Loading…

W najbliższy czwartek, na parkingu przy ratuszu, zaparkuje specjalny kamper z psychologami i psychoterapeutami. Będą oni do dyspozycji dla uchodźców z Ukrainy, którzy mieszkają w Dębicy.

Mobilne Centrum Pomocy zaparkuje w czwartek przy ratuszu

Mobilne Centrum Pomocy zaparkuje w czwartek przy ratuszu

Mobilne Centrum Pomocy zaparkuje w czwartek przy ratuszu

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej we współpracy z rzeszowską Fundacją PRO-FIL, w partnerstwie z Urzędem Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do spraw uchodźców (UNHCR) – agendą Organizacji Narodów Zjednoczonych, realizują projekt Mobil Protection Hub, w ramach którego Dębicę odwiedzą specjaliści świadczący pomoc dla uchodźców z Ukrainy.

Grupą docelową są zarówno dzieci, młodzież, jak i osoby dorosłe. W działaniach pomocowych uwzględnione są jednak wszystkie osoby wymagające opieki psychologicznej, niezależnie od ich pochodzenia.

Głównym celem programu jest zapewnienie kompleksowej, bezpłatnej, ale również mobilnej pomocy psychologicznej poprzez konsultacje indywidualne oraz warsztaty grupowe. Wsparcie psychologiczne realizowane jest zarówno w gabinetach psychologicznych w Rzeszowie, a także w ramach Mobilnego Centrum Wsparcia (Mobil Protection Hub).

W ramach projektu, po całym województwie, porusza się kamper z psychologami i psychoterapautami, który jest kompleksowym gabinetem psychologiczno- terapeutycznym.

Już w najbliższy czwartek (8 grudnia), na zaproszenie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Mobilne Centrum Pomocy przyjedzie do Dębicy. Zaparkuje on przy Urzędzie Miejskim ul. Ratuszowa 2. Specjaliści będą do dyspozycji uchodźców od godziny 9.00 do 12:00.

Projekt realizowany jest w ramach współpracy i pod nadzorem przedstawicieli UNHCR. Pokazowy tour Mobil Protection Hub odbył się 5 października 2022 r. To wówczas zespół rzeszowskiej fundacji przeprowadził panelowe sesje terapeutyczne pod okiem kilkunastoosobowej delegacji z UNHCR, w składzie której obecni byli m.in.: Kevin Allen – przedstawiciel UNHCR w Polsce oraz Richard Sollom i José Luis Hernández.

Źródło: https://debica.pl/mobilne-centrum-pomocy-zaparkuje-w-czwartek-przy-ratuszu/