Mistrzostwo Polski Młodzików w Dębicy dla Jastrzębskiego Węgla

Jastrzębski Węgiel wygrał Mistrzostwo Polski w Piłce Siatkowej Młodzików. Turniej trwał przez trzy dni w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W Dębicy rywalizowało osiem najlepszych drużyn w kraju w kategorii do lat 15. Po piątkowych i sobotnich meczach grupowych do półfinałów awansowały zespoły z Wrocławia, Gdańska, Nowego Sącza i Jastrzębia. W niedzielę przy aplauzie sporego grona kibiców brązowe medale wywalczyli zawodnicy Trefla, drugie miejsce zajął Dunajec, a triumfowali siatkarze ze Śląska. MVP finału i całego turnieju został Kajetan Kubicki.

Świadectwem uznania dla organizatorów były odznaki Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Wyróżnienia otrzymali – burmistrz Mariusz Szewczyk, prezes Dębickiej Akademii Siatkówki „KĘPA” Piotr Mazur oraz dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Marta Pawełko-Tokarz.

Dla młodych siatkarzy turniej był okazją do spróbowania swoich sił na arenie ogólnokrajowej. Nie ma wątpliwości, że już za kilka lat to ci zawodnicy będą stanowić o sile polskiej ligi i reprezentacji. Dla organizatorów turniej był natomiast kolejną możliwością sprawdzenia się w przygotowywaniu sportowych imprez. W planach są następne. Jak udało się nam dowiedzieć, jeszcze w tym roku w Dębicy odbędzie się międzynarodowy turniej siatkówki.