Mistrzostwa Lokalne Wielkiej Ligii Czytelników – zakończenie konkursu

reklama

28 maja 2020 r. odbył się etap powiatowy/finałowy V Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników”. Po raz pierwszy miał on charakter indywidualnego testu on-line, ze względu na obostrzenia, spowodowane stanem epidemiologicznym w kraju.

Głównym celem konkursu jest zachęcenie młodego pokolenia do czytania książek oraz skupienia wokół wspólnego czytania dzieci wraz z rodzicami. Misją projektu jest promowanie czytelnictwa jako ciekawej i rozwijającej formy spędzania czasu wolnego. Ponadto, w wyniku konkursu wyłonieni zostali najlepsi czytelnicy w powicie dębickim.

Uczestnicy rozwiązywali zadania w dwóch kategoriach wiekowych: klas 1-4 oraz 5-8. Ci pierwsi rozwiązywali test do książki „Hulajnogą przez Smoczą Wyspę” Dominika Wieczorkiewicza, natomiast lekturą starszej grupy była „Wiłka – smocza dziewczynka" Antoniny Kasprzak.

W tym roku w Mistrzostwach Lokalnych walczyło 20 uczniów szkół podstawowych powiatu dębickiego. W kategorii klas młodszych tytuł Mistrza Powiatu otrzymało czworo uczniów, dwoje z Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica  Filia Biblioteki Publicznej w Pustkowie oraz dwoje z Zespołu Szkół w Wiewiórce. W kategorii klas starszych tytuł Mistrza Powiatu otrzymało siedmiu uczniów, dwoje ze szkoły podstawowej w Woli Wielkie, troje uczniów ze szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Wiewiórce i dwoje uczniów z Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica  Filia Biblioteki Publicznej w Pustkowie

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom. Do zwycięzców wędrują nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy. Głównym organizatorem projektu jest Stowarzyszenie Wielka Liga z Katowic. Za organizację konkursu w powiecie dębickim odpowiedzialna była w tym roku Filia Biblioteki Publicznej w Pustyni na czele z panią Magdaleną Milas.

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/mistrzostwa-lokalne-wielkiej-ligii-czytelnikow-zakonczenie-konkursu-1651.html