Mirosław Kalita dołącza do sztabu trenerskiego Igloopolu Dębica

Od września Mirosław Kalita dołączy do grona trenerów Igloopolu Dębica. Popularny “Kola” będzie uczestniczył w zajęciach grup młodzieżowych w liceum oraz szkole podstawowej. Będzie pomagał w prowadzeniu drużyny juniorów młodszych występującej w CLJ U17. W obowiązkach trenera znajdzie się także prowadzenie zajęć treningu formacyjnego oraz indywidualnego, co niewątpliwie korzystnie wpłynie na rozwój zawodników oraz podniesie poziom naszych drużyn.

Mirosław Kalita może pochwalić się bardzo bogatą karierą jako zawdonik i trener. Posiada licencję trenerkską UEFA PRO. Jako trener:

  • Pełnił funkcję asystenta selekcjonera Czesława Michniewicza podczas Mistrzostw Świata w Piłce nożnej w Katarze, gdzie pracował z najlepszymi polskimi zawodnikami.
  • Pełnił funkcję asystenta trenera w reprezentacji Polski U 21
  • W ostatnim czasie był terenem w trzecioligowej drużynie rezerw Cracovii Kraków
  • Prowadził seniorskie zespoły na poziome 2,3 i 4 ligi

Mirosław Kalita jest wychowankiem Wisłoki Dębica. W 1996 przeniósł się do Amiki Wronki, gdzie grał przez trzy lata, zdobywając dwukrotnie Puchar Polski (1998 i 1999). W sezonie 1999/2000 grał w Śląsku Wrocław, zdobywając z tą drużyną awans do I ligi. Później w RKS Radomsko – także awans do I ligi, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i Resovii. W 2003 powrócił do Wisłoki Dębica, gdzie został grającym trenerem. Grał jako pomocnik. W sezonie 2005/2006 wywalczył z piłkarzami Wisłoki awans do III ligi. Łącznie na boiskach piłkarskiej ekstraklasy rozegrał 103 mecze i strzelił 5 bramek.

źródło: Szkoły Mistrzostwa Sportowego Akademii Igloopol Dębica