Milionowe inwestycje w dębickim szpitalu

Znaczące podniesienie jakości usług w dębickim szpitalu to jedno z najważniejszych wyzwań jakie 4 lata temu postawił przed sobą Zarząd Powiatu Dębickiego.W tym celu, w trakcie mijającej kadencji,w służbę zdrowia zainwestowano miliony złotych. Największym przedsięwzięciem jest budowa nowego bloku operacyjnego i lądowiska dla helikopterów. W efekcie Zespół Opieki Zdrowotnej w Dębicy wzbogacił się o nowoczesną aparaturę medyczną. Za ponad milion złotych kupiono m.in. laparoskop z nożem  harmonicznym, tor wizyjny do badań endoskopowych z videogastroskopem i videokolonoskopem, monitory do hemodializ oraz kolumnę artroskopową do zabiegów endoskopowych, a także specjalistyczny stół do operacji okulistycznych.

Szpital może pochwalić się również pierwszym w Europie 64-rzędowym tomografem komputerowym wraz z oprogramowaniem. Sprzęt kosztował 2 miliony 800 tys. zł, z czego aż 2  miliony 200 tys. zł to dofinansowanie zewnętrzne, o które postarał się Powiat.

Budowa nowego bloku operacyjnego i lądowiska dla helikopterów w dębickim szpitalu dobiega właśnie końca. Wykonawcą inwestycji jest spółka ERBUD z Warszawy, która na rynku działa już od ponad 25 lat i ma na swoim koncie m.in. budowę Centrum Medycyny Inwazyjnej Akademii Medycznej w Gdańsku.